Sintetiniai audiniai ir apatinis trikotažas – ką reikia žinoti?

Drabužiai moterimsKai visas pasaulis pamišęs dėl sveiko gyvenimo būdo, natūralumo visur ir visada: kalbant apie maistą, rūbus, avalynę, transporto priemones ir dar begale kitų dalykų, žmonės dažnai pasimeta. Kaip? Tiesiog pradeda ieškoti ir matyti „blogį‟ ten, kur jo iš tikro nėra. Neteisingai vertinti. Pavyzdžiui, kalbant apie audinius rūbams. Apatinis trikotažas – taip pat ne išimtis. Natūralaus pluošto audiniai, žinoma, gerai, ypač rūbui, kurį vilkite ant nuogo kūno visą dieną, bet nereikia būti kategoriškoms. Taigi, kokių sintetinių audinių gali pasitaikyti jūsų liemenėlės, kelnaičių ar naktinukų sudėties etiketėje ir kodėl nereikia jų bijoti. Elastanas (spandeksas). Visiems žinomas ypač tamprus audinys, kuris gali temptis net iki keliasdešimt kartų. Dažniausiai naudojamas džinsų, kojinių, sportinių kostiumų gamyboje. Apatinis trikotažas ne išimtis. Ypač siuvant liemenėles. Dažniausiai maišomas su medvilne, kuri suteiktų minkštumą, švelnumą, o elastanas išlaiko lankstumą, formą ir suteikia ilgaamžiškumą. Išsitempęs elastanas grįžta į savo pirminę padėtį ir ją išlaiko. Priežiūra. Rūbai su elastanu daug lengviau prižiūrimi. Vienintelis keblumas – prakaito prisigėrę rūbai praranda elastingumą, todėl nešvarių skalbinių nereikėtų laikyti ilgai. Poliesteris. Apatinis trikotažas dažnai turi šio cheminio, iš naftos pagaminto pluošto. Jis ypač populiarus, nes beveik nesiglamžo, yra itin tvirtas, atsparus dažnam skalbimui, trinčiai. Drėgmės jis nesugeria, bet dėl šios priežasties labai greitai džiūsta. Tobulai tinka maudymosi kostiumėliams. Dažniausiai maišomas su vilna, linu, medvilne. Priežiūra. Priežiūra lengva, įprastinė. Nebent audinys turi daug poliesterio, tuomet tokį rūbą reikia saugoti nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į lyginimo rekomendacijas. Poliamidas (nailonas). Tai labai atsparus trinčiai sintetinis pluoštas. Labai tvirtas, elastingas ir nesiglamžantis, bet greit blunkantis nuo tiesioginės saulės šviesos ar intensyvesnio apšvietimo. Taip pat labai elektrinasi. Dėl šių savybių apatinis trikotažas turi tik nedidelį kiekį poliamido, kuris dažniausiai maišomas su natūraliais pluoštais, kad suteiktų jiems tvirtumo. Priežiūra. Skalbiant audinius su poliamidu negalima naudoti jokių baliklių. Lyginti galima tik per audeklą. Poliakrilas. Taip pat sintetinis pluoštas, kuris suteikia audiniui patvarumo, elastingumo ir neleidžia glamžytis. Nesugeria drėgmės, todėl į audinius jo maišoma labai nedaug. Priežiūra. Kadangi apatinis trikotažas šio pluošto turi labai mažai, tai rūbo priežiūra priklauso nuo pagrindinio audinio savybių. Taigi, sintetiniai pluoštai nėra blogis. Toks apatinis trikotažas bus patvaresnis, tvirtesnis. Tiesiog svarbu atkreipti dėmesį į natūralių bei sintetinių audinių procentinį santykį.

Minkšti baldai iš Ditre Italia sužavėjo pasaulį

Salono Ail Design atstovaujamas gamintojas Ditre Italia šiuo metu yra bene žinomiausias itališkų minkštų baldų brendas visame pasaulyje. Sunku patikėti, bet dar visai neseniai, maždaug 15 metų atgal, ši nuostabi italų kompanija nors ir specializavosi sofų bei fotelių gamyboje, buvo žinoma tik Italijos rinkai. Tokia anuomet buvo šio dizaineriškų baldų fabriko politika.

Viskas pasikeitė kai kompanijos vadovai iškėlė super ambicingą tikslą užkariauti ne tik Europos, bet ir viso pasaulio rinkas dizaineriškų minkštų baldų sektoriuje. Nuo to laiko gamintojas pradėjo kurti tik išskirtiniausius minkštų kampų ir sofų modelius, kurie kaipmat surado kelią į gero stiliaus ir protingų kainų gerbėjų širdis.

Išskirtinę, pilną ir naujausią Ditre Italia kolekciją Jūs galite pamatyti Ail Design puslapyje, skyriuje minkšti baldai www.aildesign.lt/minksti-baldai

Savo tikslams įgyvendinti kompanija iš pagrindų pakeitė savo kolekciją. Galima sakyti, kad nuo senosios tiesiog neliko nieko. Tradicinio, kiek konservatyvaus itališko stiliaus minkštus baldus pakeitė ultra šiuolaikiški, ištaigingi nauji 2-viečių, 3-viečių arba kampinių sofų modeliai, o juos papildė madingi dizaineriški foteliai suprojektuoti pagal paskutines baldų mados sroves.

Minkšti baldai

Kompanijos minkštų baldų linija tiesiog nustebino savo modelių įvairove. Lengvos sofos ant metalinių ar medinių kojelių, labiau tradiciniai modeliai su stambesniom ranktūrių ir sėdimų pagalvių apimtim, gilesnės sofos žmonėms mėgstantiems pusiau gulimą poziciją prie televizoriaus arba skaitymui. Čia lengvai gali rasti pasirinkimą net ir įnoringiausi klientai.

Skaityti toliau

Kaip pakuoti daiktus plaukiant baidare

Tikras vasaros malonumas ir aktyvus poilsis Lietuvoje yra baidarių nuoma. Tai labai populiari pramoga, nes turime daug upių, gerai tinkančių plaukimui baidarėmis. Be to, ši paslauga pigiai kainuoja, baidarių nuomos kaina svyruoja nuo kelių iki keliolikos eurų žmogui per dieną, todėl paplaukioti gali kiekvienas. Jeigu plaukiate pirmą kartą, sužinokite, kaip kokybiškai susidėti daiktus. Taip, kaip skrendant lėktuvu tenka galvoti apie tinkamą bagažo sudėjimą, taip ir plaukiant baidare reikia taikyti specialią techniką.

Kur laikysite daiktus – priklausys nuo baidarės tipo

Baidarės nuomaiVisų pirma, baidarių nuoma gali suteikti skirtingas valtis. Kai kuriose bus įrengtos specialios sandarios dėžės, kurių viduje bus galima laikyti daiktus. Tos saugyklos bus šalia sėdinčių žmonių, abiejuose baidarės galuose. Tada bus daug patogiau viską laikyti, žinant, kad niekas neiškirs iš valties, net jai ir apvirtus, be to, bus mažesnė sušlapimo tikimybė. Jeigu taip yra, kad gavote valtį be specialių dėklų, tuomet supakuotus daiktus stenkitės laikyti po suoliuku, kad ten daiktai bent kažkiek įsitvirtintų. Be to, geriausia viską laikyti viename bendrame dideliame maiše, o jame jau gali būti viskas išskirstyta ir į mažesnius.

Drabužiai – į plastikinius maišus

Skaityti toliau

Ką reikia žinoti prieš statant rąstinuką

Daugeliui namus statyti norinčių piliečių Lietuvoje rastiniai namai kaina, išvaizda, funkcionalumu atrodo tikrai patraukliai. Dėl to ir yra nemažai žmonių, kurie mielai priima iššūkį statyti būtent mūsų klasikinį „rąstinuką“. Patys rąstai, kaip statybinė medžiaga, mūsų kraštuose turi seniausias tradicijas, tuo įsitikinti galima nuvykus į bet kurį etnografinį muziejų. Žinoma, kol gyvenome Tarybų Sąjungoje, dauguma tradicijų buvo suvaržytos. Natūraliai nutiko, kad net ir rąstinių namų statyba buvo sumažėjusi, daugiau buvo telkiamasi į didelius komunalinius butus, į vadinamąją gariūnmečio architektūrą. Tačiau dabar, ypatingai kai technologijos mus taip dažnai nukelia į virtualią realybę, ne vienas statybininkas nori sau namus statytis būtent iš rąstų.

Patraukli statybinė medžiaga

Namai iš rąstųKokie yra rąstų privalumai, statant namą? Pirmiausia, tai yra iškart dailus produktas. Jeigu planuojate statyti ne gyvenamąjį namą, po tarkime tik sodo namelį, tuomet tam namui nebereikia jokios apdailos, pakanka pačių rąstų. Tais atvejais, jeigu norite gyventi rąstiniame name, tada reikia arba dviejų rąstų sluoksnio su apšiltinimu, arba atskirai dėti apšiltinimus viduje arba išorėje. Tačiau bent viena pusė, kuri yra matoma, teikia užtikrintą estetinį pasitenkinimą. Taip pat rąstai labai tinka kaip drėgmės sugėrėjas ir teisingo jos kiekio paskirstytojas. Tokie namai paprastai nepelija, juose neužsilaiko drėgmė, bet jos ir netrūksta. Todėl rąstiniame name visada saugu ir gera kvėpuoti, gyventi. Verta paminėti, kad tai ir visiškai natūrali medžiaga, dėl to niekada nekils jokių skandalų, kurie kartais išgyvenami dėl kitų nuodingų statybinių medžiagų (pavyzdžiui, sovietmečiu naudoto asbestinio šiferio).

Dailu ir malonu

Skaityti toliau

Pasirink rūbą – aš pasakysiu kas tu

Paltai pigiauNe veltui sakoma, kad palydi pagal išvaizdą, o išlydi pagal protą. Pasak mokslininkų, pakanka kelių pirmų sekundžių nuomonei apie žmogų susidaryti. Tai reiškia, kad net jeigu Jūsų pašnekovas dar nė nepravėrė burnos, Jūs jau žinoti į kurią lentynėlę įkomponuoti vertinimą apie jį. Vis dėlto, psichologai išskiria keturis mūsų tipus, kuriuos galima identifikuoti pagal pagrindines aprangos detales.

Ryškios spalvos

Stilingi paltai moterims visi kaip vienas yra ilgesni ir griežto kirpimo. Todėl jeigu Jūsų pasirinkimas sukasi apie pūkiniai paltai moterims arba vilnoniai paltai moterims, tačiau ryškių spalvų (geltona, žalia, raudona ar kita), Jūs greičiausiai esate ryški asmenybė. Jums kaip niekam kitam žiemą trūksta spalvų. Todėl nuspalvinate rutiną pačios. Kita vertus, Jūs labai pozityvus žmogus. Todėl aplinkinius traukiate lyg magnetas. Mėgstate pataupyti. Pigus drabužiai arba jų išpardavimai – lyg šventė.

Raštai

Jeigu mėgstate rinktis raštuotus drabužius, greičiausiai, esate labai aktyvus ir veržlus žmogus. Kartais atrodo, kad klasikinis vyriškas kostiumas vienspalvis ir niekur neįpaišysime kažko įvairesnio, o čia vyras išsitraukia margą kaklaraištį. Beje, paltai moterims 2015 yra įvairiausių raštų. Tokius margumynus mėgsta savimi pasitikinčios asmenybės. Greičiausiai, Jūs jau užimate gana solidžias pareigas arba planuojate jas užimti netolimoje ateityje.

Skaityti toliau