Kam reikalingas energinis auditas?

Jeigu norite, kad jūsų naujo namo energinio naudingumo sertifikatas būtų geras, reikia gero namo sandarumo. Namo pridavimas vyksta ir tada, kai naujas namas pastatomas, ir tada, kai renovuojamas senas. Dažniausiai renovacija, remiama ES lėšomis, turi nuostatas, kuriose numatytas renovuoto daugiabučio pridavimas, kai jo energinis sertifikatas būna jau aukštesnės klasės. Tuomet visi išlošia. Nors renovacija gyventojams ir kainuoja, tačiau pagaliau jie turi galimybę mokėti už šildymą pigiau, gyventi šiltesnėse patalpose, taigi, sumokėti pinigai sugrįžta, o ir gyvenimo komfortas būna daug geresnis.

Kas yra energetinsi auditas

Sertifikuojami namaiTačiau galima pasakyti, kad namo pridavimas būna svarbus ne tik tada, kai pastatomas naujas statinys, bet ir tuomet, kai yra kažkas atnaujinama, kai keičiamos patalpų paskirtys ir pan. Energinis auditas veikia panašiai kaip ir sertifikavimas, tik jis išduoda ne sertifikatą, o apžvelgia namo situaciją. Audito metu yra atliekamas ir termovizinis tyrimas, parodantis, kur yra namo silpnosios vietos, ką reikėtų dar patvarkyti, kad pro namo sienas kiaurai nepūstų. Tačiau galiausiai tas auditas pateikia rekomendacijas, kur ką šiltinti, kad namo pridavimas tikrai būtų pats geriausias.

Suremontavo daugiabutį – daug šilčiau gyventi

Vieno mikrorajonų daugiabučio istorija – panaši, kaip ir daugumos kitų, kurie buvo pastaruoju metu renovuojami. Jau beveik dešimt metų veikia daugiabučių renovacijos paramos projektai, skatinantys atnaujinti daugiabučius tiek estetiškai, tiek struktūriškai. Prieš atliekant daugiabučių renovaciją, taip pat dažniausiai padaromi ir termoviziniai tyrimai, nustatoma energinio sertifikavimo klasė. Tai būna svarbu todėl, kad vėliau, jau atlikus renovaciją, tenka palyginti, kaip remontas pagerino namo sandarumą. Tada ir paaiškėja, kad namo sandarumas padidėjo net kelis kartus. Ponia Aldona iš vieno tokio daugiabučio sako, kad jau pirmą žiemą pajuto skirtumus kainose:

„Iš pradžių mane labai sunkiai įtikino namo pirmininkas, labai nenorėjau pasiduoti ir atlikti tos daugiabučio renovacijos. Na man tokie dalykai pasirodė labai brangūs. Kadangi nežinau, kiek gyvensiu, nes šiais metais jau išėjau į penciją, tai nežinau, ar apsimoka. Bet dabar matau, kad tikrai apsimokėjo, kadangi mums taip sumažėjo šildymo kainos. Reikėjo aną žiemą už šalčiausią mėnesį mokėti beveik 200 eurų, tai labai daug. Šią žiemą už šalčiausią mėnesį mokėjau jau tiktai 30 eurų, tai jūs pažiūrėkite, kaip viskas pasikeitė. Vadinasi, tas namas buvo toks kiauras, ir mes visą laiką jame gyvenonome“, – sako moteris.

Palikite atsiliepimą