Video kūrimo klaidos: pradedančiųjų kelias (II dalis iš II)

Profesionalams patikėtas video reklamos kurimas niekada nenuvils, tačiau reikia mokėti atskirti profesionalus nuo mėgėjų… Tęsiame anksčiau pradėtą temą apie video montavimo klaidas, nesvarbu, ar tai būtų reklamos kūrimas kaina nedidele, ar tai būtų tiesiog portfolio prisistatymui skirto video montavimas. Štai ką vertėtų apie tai žinoti ir į ką atsižvelgti. Pagrindinėmis klaidomis būtų galima vadinti šias.

Blogas apšvietimas filmavimo metu

Reklamos profesionalaiJeigu apsibrėžtume ties bent keliomis klaidomis, kurios yra padaromos dar filmavimo metu, tai reikėtų įvardinti būtent šią klaidą, kadangi ji tikrai viena svarbiausių. O taip pat apie ją ir per mažai pagalvojama, jeigu dirba ne profesiolanūs video kūrėjai. Taigi, blogas apšvietimas filmavimo aikštelėje gali sukelti pačius blogiausius padarinius, kad ir kaip to nesinorėtų. Reikėtų gerai jausti ir žinoti, kuo skiriasi šalta ir šilta šviesos, kur pirmiausia krypsta video žiūrovo dėmesys, kaip reguliuoti šviesas ir jas komponuoti kadre.

Skirtingų kadrų skaičiaus komponavimas

Montažinėje daroma klaida – kuomet iš skirtingų video montuojamas vienas, prieš tai nieko nepadarius, kad atitiktų bendras kadrų skaičius. Tiesiog vienų video laikas yra skaičiuojamas 24 kadrais per sekundę, kitų, pvz., 12 kadrų per sekundę, kitų 32. Kuriant video, tiek žaliava (medžiaga), tiek galutinis rezultatas turėtų turėti tą patį kadrų skaičių per sekundę.

Neįskaitomi arba per dideli titrai, užrašai

Prasta video kokybė jį sumontavus gali atsirasti vien dėl to, kad video medžiagoje esantys titrai ir užrašai yra per maži. Pvz., filme kartais kalbama kita kalba nei filmo kalba, tuomet apačioje rašomi titrai. Apskritai, jie turėtų būti taip komponuojami, kad video turėtų pasirinkimą ir tuos titrus būtų galima išvis nuimti. Tačiau net ir tokiu atveju, titrai vis tiek turėtų būti įskaitomi. Dar suklystama, kai pradžios ir pabaigos titrai yra per maži. Nors dažna pradedančiojo reklamos video montuotojo klaida – per didelis užrašas pradžioje. Visgi reklama, kuri potencialiai gali atsidurti net ir kino teatro salėje, turėtų būti kuriama su mažesniais užrašais, o ne tokiais dideliais, kurie atsidurtų per visą kino ekraną, o žiūrovui tektų sukti galvą iš kairės į dešinę, kad perskaitytų vieną milžinišką pavadinimą.

Blogas galutinis video eksportavimas

Darbas su demo versijos programa, kuri neleidžia eksportuoti video reikiamu formatu – gali iš taupumo privesti į minusą. Blogai sukomponuotos kompozicijos kadruose gali būti mažesnėmis klaidomis negu netinkamai išeksportuoti failai.

Palikite atsiliepimą