Kelionė Armėnijoje po turtingą religinį paveldą

Kelione ArmenijojeArmėnija – šalis, kurioje laikas tarsi sustojęs, – vilioja keliautojus kerinčiais kraštovaizdžiais ir giliai įsišaknijusiu dvasiniu palikimu. Įsikūrusi tarp Kaukazo kalnų, ši senovės tauta didžiuojasi įvairialypiu ir giliu religiniu paveldu, kuris tūkstantmečius formavo jos kultūrą, meną ir gyvenimo būdą. Kartu su mumis leiskitės į sielą praturtinančią kelionę po šventas vietas ir tradicijas, kurios Armėniją paverčia tikra dvasine šventove.

Krikščionybės lopšys Armėnija didžiuojasi tuo, kad ji buvo pirmoji tauta, kuri 301 m. po Kr. priėmė krikščionybę kaip valstybinę religiją. Šį gilų sprendimą priėmė karalius Tiridatas III, kurį pakrikštijo šventasis Grigalius Apšvietėjas, pagrindinė Armėnijos religinės istorijos figūra. Apžiūrėkite didingąją Ečmiadzino katedrą, dvasinį Armėnų apaštališkosios Bažnyčios centrą, ir pajuskite šventomis sienomis persmelktą pagarbą.

Mįslingi vienuolynai Armėnijos kraštovaizdyje išsibarstę nesuskaičiuojami vienuolynų kompleksai, kurių kiekvienas turi savitą žavesį ir istorinę praeitį. Keliaukite į Gegardo vienuolyną, iškaltą uolose, ir leiskite mistinei atmosferai perkelti jus į senovę. Grožėkitės įmantriais Noravanko vienuolyno raižiniais, įsispraudusiais tarp raudonų Amaghu tarpeklio uolų, ir atraskite gilų dvasingumo ir gamtos ryšį.

Skaityti toliau