Automobilio priežiūra: ką svarbu žinoti?

VarikliaiAutomobilių savininkai žino, kad variklių remontas yra brangus. Taip pat jie žino, kad ir daugelio kitų automobilio dalių remontas taip pat nepigus. Ką daryti, kad automobilio netektų remontuoti ar, jei ir tektų, tai remontas kainuotų kuo mažiau?

Norintys išvengti rimtų remontų ir didelių sąskaitų už atliktą automobilio remontą, turi žinoti, kad labai svarbi yra automobilio būklės stebėsena.

Kiekvieno vairuotojo ar savininko pareiga yra pasirūpinti automobilio technine būkle, kad ji būtų tinkama dalyvavimui eisme. Deja, šiuo metu situacija nėra džiuginanti, nes daugelis vairuotojų savo automobiliu susirūpina tik tuomet, kai reikia važiuoti pasitikrinti automobilių techninę būklę tam, kad pratęsti techninio liudijimo datą arba tuomet, kai jau neįmanoma važiuoti, nes jis sugedo taip, kad net nevažiuoja. Tuo tarpu į menkus pakitimus vairuotojai ar automobilių savininkai net nereaguoja ir mano, kad tai nieko reikšmingo, o reguliarūs patikrinimai savo noru atliekami dar rečiau, nes tai kainuoja papildomus pinigus.

Kokius darbus galima ir patiems atlikti arba, jei ir kreiptis į automobilių servisą, tai paslaugos nekainuos tiek daug, kiek sugedusių dalių remontas ar keitimas? Vienas iš svarbiausių – oro, degalų ir salono filtrų keitimas. Tai darbas, kurį tikrai reikia atlikti reguliariai, o ir kaina nebus didžiulė. Kitas būtinas atlikti darbas – aušinimo skysčio papildymas. Taip pat reikia pasirūpinti ir pavarų dėžės alyva bei stabdžių skysčiu. Turbūt net nereikia priminti, kuo šios sistemos svarbios saugiam vairavimui. Atskiro dėmesio sulaukia degimo ir pakaitinimo žvakės. Kai tampa reikalingas variklių remontas, tai kaina būna didžiulė, o pasirūpinti žvakėmis, tikrai nereikia išleisti didžiulės sumos pinigų. Nuo šių detalių priklauso ne kas kita, o variklio darbas. Be to, jei jūsų automobilis varomas benzinu, tai jums žvakės svarbios ir tam, kad būtų nesumažėjusi trauka bei nepadidėtų kuro sąnaudos. Žinoma, prie pagrindinių darbų reikia priskirti ir reikiamu metu keičiamą generatoriaus diržą. Laiku atliekant tokius pakeitimų darbas galima išvengti daugelio gedimų, kurie kainuos tikrai daugiau, nei šių detalių keitimo darbai.

Automobilio gedimai ne tik gali kainuoti brangiai, tačiau gali sukelti ir avarinę situaciją, kuomet gali kažkas nukentėti. Dėl to labai svarbu reguliariai tikrinti savo automobilio techninę būklę bei pasirūpinti, kad gedimai neatsirastų. O jeigu jau pastebėjote, kad kažkas ne taip su kažkuria automobilio dalimi, tai reikia kuo skubiau kreiptis į automobilių servisą.

Palikite atsiliepimą