Ką daryti, jeigu jūsų partneris nesirūpina seksualine sveikata?

SveikataLytiniai santykiai yra dviejų žmonių reikalas, todėl abu esate vienodai atsakingi už savo ir savo partnerio seksualinę sveikatą – apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Vis dar yra manančių, kad normalu ir priimtina daryti spaudimą partneriui, jog šis sutiktų mylėtis be prezervatyvo. Taip tikrai nėra. Žmonės turi įvairiausių argumentų tokiam neatsakingam elgesiui pateisinti. Pateikiame jums keletą priežasčių, kodėl šie argumentai nėra pakankami:

  • Man nereikia prezervatyvo, nes aš esu sveikas. Nesvarbu, kokie sveiki esate, mylėdamiesi be prezervatyvo rizikuojate susirgti lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Vien Jungtinėje Karalystėje kasment LPL užsikrečia apie 640000 žmonių ir jūs negalite sužinoti, ar žmogus sveikas vien pažiūrėjęs į jį! Be to niekas jūsų neapsaugo nuo neplauoto nėštumo. Mylėkitės be prezervatyvo nebent tuo atveju, kai jo norite!
  • Pamiršau prezervatyvą! Lengvas girtumas – viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės pamiršta naudotis apsisaugijimo priemonėmis. Nesvarbu, kiek daug žinote apie lytiniu keliu plintančias ligas ir pavojus, susijusius su nesaugiu seksu, visi žino, jog lengvai apsvaigus kai kurie saugikliai dingsta. Todėl visada turėkite kelis prezervatyvus netoli savo lovos, rankinėje ar kitose lengvai pasiekiamose vietose. Jeigu manote, kad tai nėra pakankamai svarbu, pasidomėkite, kokį poveikį jūsų ką tik išgertas alkoholis padarytų jūsų neplanuotam kūdikiui, jeigu dabar pastotumėte!
  • Negaliu naudotis prezervatyvu, nes esu alergiškas. Tai ne priežastis nesaugiam seksui! Dauguma alergiškų prezervatyvams žmonių, iš tiesų yra alergiški lateksui, iš kurio gaminami dauguma prezervatyvų. Gera žinia ta, kad šiuo metu rinkoje yra daug rūšių prezervatyvų be latekso. Ypač internetinėse parduotuvėse dabar galite rasti daugybę rūšių prezervatyvų be latekso. Vieni iš populiariausiu Lietuvoje yra prezervatyvai Durex Real Feel.
  • Nenoriu mūvėti prezervatyvo, man patinka natūralumas. Kai kurie vyrai skundžiasi, kad naudojantis prezervatyvu sumažėja jautrumas. Prezervatyvai kaip rūbai – jų yra daugybė dydžių bei storių, tereikia netingėti ir išsirinkti jūsų poreikius tenkinančius prezervatyvus. Su pakankamai plonu, tinkamo dydžio prezervatyvu jausitės beveik natūraliai. Tačiau jeigu jus trikdo net ir menkas nenatūralumo jausmas, tuomet kviečiame pasidomėti, kaip jaučiasi lytinėmis ligomis sergantys ligoniai!

Palikite atsiliepimą