Hobis: žaislai iš medienos

MedienaNuo vaikystės Stasiui labai patiko žaidimai su mediena. Jis žaisdavo būdamas vaikas su medinėmis kaladėlėmis, senelis buvo padaręs traukinuką. Vėliau, jau šiek tiek paaugęs, jis pats pasidarė savo pirmąjį medinį kardą. Bet tai buvo ne šiaip koks nors pagalys, o gražiai išdrožinėtas medinis kardelis. Buvo su juo smagu žaisti karą. Mokykloje mėgdavo darbų pamokas, kada mediena atsidurdavo rankose ir būdavo galima gaminti kažkokius daiktus. Jis į tai žvelgė kaip į meną, o ne kaip į nuobodžias užduotis, už kurias bus rašomi pažymiai. Normalu, kad ir vėliau paaugęs jis vis dar norėjo toliau kažką daryti su medžiu. Darbą turėjo pagal specialybę, bet ir toliau svajojo apie savo kitokias pramogas su mediena. Taigi, ėmė laisvalaikiu gaminti žaislus medinius. Kalbamės su Stasiu.

Kiek jau laiko darote medinius žaislus?

Bus kažkur 15 metų, nes pačius pirmus medinius žaislus ėmiau drožti dar paauglys. Paskui buvau ir sustojęs, užsiimdavau kitais dalykais, galiausiai vėl pradėjau užsiimti tuo pačiu. Vėliau ėmiausi mokytis ir profesionalumo, nusipirkau ir savo pirmąsias stakles. Taip pamažu nuo paprastesnių žaislų perėjau ir prie visai rimtų, profesionalių.

Kur gaunate idėjų tiems žaislams gaminti?

Seniau imdavau iš knygų, kurias rasdavau bibliotekose. Dabar, aišku, taip toli išminties nereikia – gali kad ir per telefoną pasijungti internetą ir žiūrėti. Vėlgi, ne viską darau tiksliai taip, kaip būna pavaizduota. Kai ką galima vaizduoti vienaip, kai ką kitaip. Bet kai pats įsijungi į kūrybinį darbą, tada pasidaro visai įdomu. O kaip čia kas yra? O kodėl nepadarius tam traktoriukui dar papildomų ratukų? Žodžiu, tai yra ir kūrybinis procesas, tada gali padaryti tikrai originalius žaislus iš medienos.

Kaip prekiaujate savo žaislais? Ar sekasi prekyba?

Deleguoju savo pagamintus žaislus į muges, taip pat turiu nuolatinius užsakovus, kuriems tiekiu tuos žaislus. Daugiausiai žaislų parduodame prieš Kalėdas, kartais prieš Velykas. Bet artėjant šventėms, be jokios abejonės, tada būna geriausi pirkimai. Tuomet ir žaislų iš anksto daugiau padarau, ir labiau Kalėdoms tinkamų.

Kas smagiau, prekyba ar gamyba?

Kai prekyba gerai einasi, tai tada ir ji džiugina, nors aš pats kaip meistras neprekiauju, bet tie besisukantys skaičiai visada yra malonūs. O šiaip tai ir gamyba yra geras dalykas, ji mane užkabino, tai iki dabar ir laiko.

Gražių jums žaislų!

Palikite atsiliepimą