Ką reikia žinoti apie vejos trąšas?

Visi nori turėti žalią ir vešlią veją, tačiau ne visi žino, kaip tai pasiekti. Tik tinkama priežiūra gali užtikrinti ilgalaikį rezultatą. Įvairios trąšos vejai yra vienas iš svarbiausių priežiūros elementų. Ką apie tai reikia žinoti, kad galėtumėte turėti gražią veją?

Trąšos vejaiPirmiausia reikia žinoti apie tai, kad tam tikras laikas gali būti tinkamas tręšimui. Įprastai rekomenduojama tręšti apie keturis kartus per šiltajį metų laikotarpį. Tiesa, reikia žinoti tuos atvejus, kuomet nerekomenduojama tręšti. Pavyzdžiui, vasarą esant dideliems karščiams negalima tręšti, jei norite turėti gražią veją. Kartais galima išgirsti nusiskundimų, kad vasaros metu patręšta žolė pageltonuoja ar paruduoja. Taip nutinka tokiais atvejais, kai žolė tręšiama per labai karštus orus ir, kai nėra kritulių. Tai taip vadinamas trąšomis išdegintos vejos rezultatas. Kartais klaidingai galvojama, kad nesvarbūs tie karščiai ir tręšiama, o po to laistoma veja. Tiesa, yra tokia, kad retai kada laistoma labai gerai t.y. užtikrinamas tolygus ir gilių sluoksnių sudrėkinimas vandeniu, dėl to veja geltonuoja arba paruduoja tokiomis nelygiomis dėmėmis. Taip nutinka, nes nesudrėkinama vienodai ir žolė paprasčiausiai išdega nuo trąšų.

Norint išvengti netikėtumų ir turėti sveiką bei gražią veją, reikia žinoti apie sezoniškumus. Pirmieji tręšimo darbai laukia pavasarį. Toks pavasarinis vejos tręšimas užtikrins tinkamų medžiagų gavimą po žiemos laikotarpio. Reikia naudoti tokias kompleksines trąšas, kurių sudėtyje yra azotas, kalis ir fosforas. Tokios trąšos skatins vejos augimą ir suteiks sodrią žalią spalvą. Vasaros karštuoju laikotarpiu geriau vejos netręšti. Rudenį reikia rinktis kitokias trąšas. Rudens metu reikia naudoti kompleksines trąšas, kuriose yra kalio ir fosforo. Toks rudeninis tręšimas užtikrins, kad žiemos sezonui vejos šaknys pasiruoš tinkamai. Sustiprintos šaknys labai svarbios tam, kad per žiemą veja nesusilpnėtų ir pavasarį atrodytų geriau. Ne tik kompleksinės mineralinės trąšos tinkamos vejos priežiūrai. Organinės trąšos vejai taip pat labai svarbios. Jomis tręšiama taip pat pavasarį ir rudenį.

Ne tik trąšų pasirinkimas ar sezono pasirinkimas tręšimui svarbus. Svarbus ir tinkamas tręšimas. Galima trąšas barstyti rankiniu būdu arba trąšų barstytuvu. Viskas priklauso nuo ploto. Pasirinkite tinkamiausią būdą ir nepamirškite barstyti tiek skersai, tiek ir įstrižai. Pabaigus trąšų barstymo darbus, reikia pasirūpinti laistymu. Taip pat galima trąšas išbarstyti prieš lyjant lietui. Tai bus labai geras būdas, norint, kad trąšos pasiskirstytų tinkamai.

Palikite atsiliepimą