Kada reikalinga nosies operacija?

Tiesi nosisVeidas – tai pirmoji kūno vieta, kurią pamato žmogus bei kuri geriausiai atskleidžia mūsų emocijas, todėl kiekvienam svarbu, jog jis būtų harmoningas. Pats veido centras – nosis – dažnam žmogui trukdo sukurti bendrą veido harmoniją ir nosies operacija yra vienintelis kelias sukurti norimą vaizdą. Nosies formą bei funkcionalumą įtakoja daug veiksnių, kuriuos atsinešame gidmami bei galime įgauti kaip įvairių aplinkybių bei nelaimingų nutikimų pasekmes. Vieniems žmonėms jų nosis kelia nepasitenkinimą dėl estetinio vaizdo, kitiems neleidžia atlikti pačių esminių, prigimtinių kvėpavimo veiksmų. Kokios būna nosies formos ir kaip jos gali įtakoti nosies funkcionalumą nutarėme apžvelgti iš arčiau.

Estetika ir sveikata

Žmogaus nosis gali būti įvairių formų, kurias dažniausiai atsinešame savo genuose, paveldėję iš tėvų. Dažna problema, kurią plastikos chirurgams tenka spręsti vieninteliu būdu – nosies operacija – tai nosies formos keitimas bei iškilumų bei įdubimų šalinimas. Šie nosies pakeitimai yra konkrečiai tik estetinė problema su kuria susiduria dauguma žmonių. Nosies kuprelės, plati, ilga ar kaip nors kitaip neharmoningai veide atrodanti nosis yra viena dažniausių plastikos chirurgų tvarkomų problemų, kurias pašalinus žmogus gali labiau pasitikėti savimi ir jaustis laisviau. Estetinės nosies operacijos atliekamos tiek vyrams, tiek ir moterims, mat tai neestetiška nosies forma yra visiškai neįtakojama lyties, tačiau gali šiek tiek kisti su amžiumi.

Itin svarbi nosies operacija tuomet, kai nosies forma gali tiesiogiai įtakoti sunkų žmogaus kvėpavimą. Nemažai žmnonių gimsta su per siauromis pertvaromis ar šnervių ir nosies pertvaros deformacijomis dėl kurių visą gyvenimą jiems yra sunku kvėpuoti per nosį, todėl dažniausiai jie traukia orą per burną. Tačiau pačios didžiausios kvėpavimui trukdančios nosies deformacijos dėl kurių sunku išvengti nosies operacijų, tai įvairūs nelaimingi atsitikimai, kuri įtakoja nosies lūžius ar sunkius sutrenkimus. Tiek lūžiai, tiek ir sutrenkimai gali pakeisti nosies pertvaros tiesumą, kuris įtakoja efektyvų kvėpavimo procesą. Negana to, lūžus nosiai ne tik įtakojama kvėpavimo procesas, tačiau beveik visada susiduriama su nosies formos pakitimais, kurie yra ryškūs ir neestetiški.

Palikite atsiliepimą