Knygos

Nuo neatmenamų laikų skaitymas laikomas puikiu užsiėmimu, kurį pamėgo daugelis žmonių. Ir nors pasaulyje įsigali technologijos, nepanašu, kad knygos kada nors užleis savo pozicijas. Bibliotekose iki šiol gausu lankytojų, godžių naujų skaitinių. Knygynuose taip pat nusidriekia eilės pasirodžius naujausiam bestseleriui.

Mėgstančiam skaityti turbūt papildomos motyvacijos tą daryti ir nereikia. Tokie kiekvieną puslapį praryja akimis ir jų atmintin nugula nuostabiausi iki šiol nepatirti pasauliai. Ne veltui sakoma, kad tik mėgstantys knygas gali nugyventi šimtus gyvenimų.

Pomėgis skaityti senais laikais laikytas puikiausiu laisvalaikio praleidimo būdu. Vos žmonijai išmokus rašyti, didieji protai suvokė, kokią vertę ir galią turi rašytinis žodis. Tai vienas iš būdų palikti savo pėdsaką ateinančioms kartoms. Vienas iš būdų priminti apie savo buvimą.

Noras kažką po savęs palikti, noras kurti ir įprasminti sukauptą išmintį, ją perduoti ateities kartoms sugulė į knygų puslapius. Ir paplito po visą pasaulį. O visuomenei plečiantis ir augant atsirado ne tik daugiau rašančių, bet ir knygas skaitančių, kurie laukia naujų kūrinių. Naujų minčių.

Palaipsniui įpratome lankytis knygynuose, kur knygos randa savo naujus šeimininkus. Išaušus naujai erai klesti ir prekyba internetu. Internetinėje parduotuvėje knyguklubas.lt gausu įvairiausio žanro kūrinių, kurių kasdien ieško skaitytojai. Svarbiausia – kad ir kiek skeptikų prognozuoja knygos saulėlydį, jis vis neateina. Ir, reikia tikėtis, tokio dalyko nebus.

Žinoma, galime iškelti klausimą, kodėl reikia skaityti. Atsakymas yra ne vienas ir kiekvienam skaitytojui skirtingas – spaustuvės dažais kvepiančiuose puslapiuose sudėti naujausi išradimai, išdėstytos svarbiausios pasaulio hipotezės ir moksliniai tyrimai, atskleisti herojai, patyrę neregėtų nuotykių. Turbūt svarbiausia tai, kad skaitytojai randa tai, kas juos sudomina, įtraukia ir priverčia valandėlę žvilgtelti ne į kompiuterio ar telefono ekraną.

Atvirai pasakius, keliama panika, kad knygų netrukus nebeliks ar jų tiesiog niekas nebeskaitys, pridarė daugiau naudos negu žalos. Žmonės ne tik toliau skaito, bet ir dalinasi įvairiausiais iššūkiais. Kasmet vyksta kalėdinės akcijos, kurių metu dovanojamos knygos. Draugai dalinasi perskaitytomis knygomis. Šiltais vasaros savaitgaliais miestuose galima aptikti sendaikčių turgelius, kur šeimos ne tik tuština spintas ir knygų lentynose padaro daugiau laisvos vietos naujiems kūriniams, senuosius atiduodami į naujus namus.

Skaitymas veža ir tai nuostabu. Kol bus skaitančių, tol bus ir knygų.

Palikite atsiliepimą