Saugumo taisyklės, važiuojant autobusu

MikroautobusaiNorint išsinuomoti mikroautobusą, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus, sudaryti patikimo kliento įspūdį. Tačiau ir tada, kai mikroautobusų nuoma jau būna įvykusi, tikimasi, kad kelionė vyks saugiai, kad reikalavimai nebus tik dėl įvaizdžio, o kelionės saugumas iš tiesų bus užtikrintas. Norint saugiai važiuoti mikroautobusu, tam tikrų nuostatų turėtų laikytis ir keleiviai, ir vairuotojas.

Vairuotojas: pailsėjęs, blaivus, taisyklingas

Kaip ir bet kokios kitos transporto priemonės vairavimo atveju, mikroautobusų nuoma turi turėti tinkamą vairuotoją. Vairuotojas – tai pirmiausiai gerą vairavimo patirtį turintis budrus vežėjas, kuris nepasižymi kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimais, kuris paprastai neviršija greičio, važiuoja atsižvelgdamas į eismo sąlygas, taisyklingai. Taip pat labai svarbu, kad vairuojantis asmuo būtų pailsėjęs, pakankamas fizinių jėgų, nesergantis, išsimiegojęs ir blaivus. Jeigu leidžiamasi į ilgesnę kelionę, derėtų turėti ir dar vieną atsarginį mikro autobuso vairuotoją, kuris, esant ekstremalioms situacijoms, būtų svarbiausias gelbėtojas. Taip pat ilgos kelionės metu vairuotojai dėl saugumo turėtų pasikeisti. Kartais tai, kad esame labai pavargę, suprantame jau per vėlai, tad mirkoautobuso vairuotojai turėtų būtinai paisyti savo fizinės būklės ir atidirbę įprastas darbo valandas, mikroautobuso vairą perleisti pakaitiniam vairuotojui.

Keleiviai: prisisegę, ramūs, neblaškantys

Ne ką svarbiau, kad ir keleiviai laikytųsi reikalavimų, norint, kad mikroautobusų nuoma būtų sklandi patirtis. Nors kartais išsinuomoję autobusiuką žmonės pradeda norėti daugiau linksmybių, jie ima jaustis padėties valdovais, tačiau toks įspūdis yra klaidinantis. Nors jūs ir išsinuomojote autobusiuką, vis tiek visi privalote elgtis saugiai. Pirmiausia, keleiviams nederėtų vaikščioti, šokinėti, daryti staigių judesių. Reikia sėdėti kėdėse. Kitas įprastas reikalavimas – būti prisisegus saugos diržus, juk nelaimingo atsitikimo atveju jie išgelbėtų gal gyvybes. Vairuotojo elgesį irgi įtakos keleivių elgesys, todėl keleiviai turėtų stengtis neblaškyti vairuotojo nereikalingomis šnekomis, triukšmu. Taip pat reikėtų pagal susitarimą paisyti keleiviams vieni kitų: nerūkyti salone, netrukdyti vieni kitiems, nuleisti sėdynę tik tada, jeigu už jūsų sėdintis žmogus su tuo sutinka, ir kt.

Transportas: tvarkingas, išnuomotas ar nuosavas

Išsinuomojus transporto priemonę, mikroautobusą, šis greičiausiai jau bus iškart tvarkingas, nes sugedusių, netvarkingų ar nedraustų autobusų niekas nenuomotų. Tačiau jeigu nuspręsite mikroautobusą tiesiog iš kažko pasiskolinti ar vežti su savu – visada verta stengtis užtikrinti saugumą. Jums reikėtų siekti, kad autobusiukas būtų tikrai visiškai tvarkingas, praėjęs būtiną techninę apžiūrą, turintis draudimą ir galintis saugiai nugabenti visus žmones.

Palikite atsiliepimą