Ryšių su visuomene kompanijos, seo paslaugos, atstovai spaudai, reklamos agentūros – tai sektoriai, kurie iš esmės gali pakreipti viešosios nuomonės formavimą. Kadaise žiniasklaidos nebuvo, buvo tik skelbimų stulpas, ant kurio visi parašydavo savo pranešimus. Po Gutenbergo spaudos išradimo atsirado laikraščiai, kurie visiems žmonėms tiesiog suteikė kvėpavimą, žinojimo, žinių troškimo numalšinimą. Tačiau žiniasklaida turėjo skleisti žinias, o ne dezinformaciją. Šiais laikais vis dažniau kalbama apie tai, kad žiniasklaida pasitikėti sunku. Ką apie tai mano įvairūs žmonės?
Paulius, 18 metų
Man tai labai lengva atskirti, kuo pasitikėti, kuo ne. Aš pavyzdžiui, labai lengvai atskiriu, kur yra seo tekstai, kur yra man skirti straipsniai. Televizoriaus apskritai nežiūriu, nes tai tikrai nėra skirta man. O interneto moku naudotis vikriai, todėl visai nematau problemos, neįsivaizduoju, kas čia kuo turėtų būti nepatenkinti. Nemanau, kad buvo išvis kažkokie laikai, kada viskas buvo gryna ir viskuo neva buvo galima pasitikėti. Visas pasaulis juda į priekį, tiesiog seni žmonės nespėja prisitaikyti prie pokyčių, nebemoka orientuotis naujame pasaulyje, tada ir sako, kad seniau buvo geriau. Bet man atrodo, ir dabar viskas yra gerai, tik reikia mokėti gaudytis.
Renata, 50 metų
Manau, kad galima pasitikėti tik laikraščiais. Aš gyvenu mažame mieste ir čia eina laikraštis. Jame irgi būna nupirktų straipsnių ir visada yra tik vienos pusės nuomonė svarbiais klausimais, bet vis tiek gali dar tokį skaityti. Žinom, kad laikraštis priklauso tiems, kuriems čia priklauso dauguma įmonių, todėl viską visada jų pusėn teigiamai palenkia. Bet tai kai žinai tokius dalykus, tai nieko baisaus. Tau jau nepameluos į akis, jeigu tu žinai tiesą. Man svarbu, kad šiaip žinias normaliai parašo. Interneto žiniasklaida aš nepasitikiu, nes ten per daug sunku net paprastą straipsnį atsidaryti. Kai atsidarai straipsnį, o į akis iššoka vienas po kito skelbimas, reklamos, kai net negali jų uždaryti, tai baisu. Laikraštis bent jau yra paprastas, grynas popierius, ir man visai nesinori, nereikia, kad man mirguliuotų ekrane reklamos, kai aš noriu žiūrėti žinias.
Petras, 60 metų
Tai aišku, kad galima. Tik žiūrint kuriuo kanalu. Aš žiūriu Lietuvos nacionalinį televizorių, taip pat klausau radijos. Kai paprasti žmonės kalbinami, kai skambina jiems, tai man labai patinka. Nemanau, kad reikia kažkuo nepasitikėti, dabar tikrai geriau nei prieš 30 metų, kai buvo cenzūra.