Ką reikia žinoti renkantis žiemines padangas?

Kalbant apie vairavimo sąlygas, žiema yra neginčijamai sudėtingiausias ir potencialiai pavojingiausias laikas vairuotojams. Kad šiuo metų laiku jaustumeisi saugiai, o Tavo automobilio valdymas būtų prognozuojamas, būtinos tinkamos žieminės padangos. Šiame straipsnyje Tave supažindinsime su žieminių padangų rūšimis, jų skirtumais ir padėsime pasirinkti Tavo reikalavimus ir naudojimo sąlygas geriausiai atitinkančias padangas.

Padangos1.lt - ziemines padangos

Žieminių padangų rūšys

Lietuvoje nuo lapkričio 10 d. visi automobiliai privalo būti su žieminėmis padangomis, vis dėlto ne visos žieminės padangos yra vienodos, kaip daugelis galėtų pamanyti. Žiemines padangas pagal gumos sudėtį ir techninius parametrus galima suskirstyti į keturias kategorijas:

  1. Dygliuotos padangos. Skirtos pačioms ekstremaliausioms žiemos sąlygoms. Gumoje įtvirtinti geležiniai ar aliumininiai dygliai užtikrina sukibimą su sunkiai pravažiuojamais, prisnigtais ir apledėjusiais keliais. Šios padangos bus geriausios, jei gyveni kaimo apylinkėse ar vietose, kur keliai valomi retai, nes važiuojant nuvalyta asfalto danga šios žieminės padangos skleidžia didesnį garsą ir sumažina važiavimo komforto lygį. Daugelyje Europos valstybių, kuriose žiemos yra šiltesnės, važinėti su dygliuotomis žieminėmis padangomis draudžiama.
  2. Dygliavimui paruoštos padangos. Šias padangas galima įsigyti ir be dyglių. Jų savybės yra panašios kaip ir dygliuotų padangų. Šios žieminės padangos bus geriausias pasirinkimas važiuojant sniegu, tačiau dyglių trūkumas bus juntamas važiuojant stipriai apledėjusiu keliu. Kai kurie dygliavimui paruoštų padangų modeliai, pagaminti iš kietesnės gumos ir kurių protektoriaus blokuose nėra per daug įpjovų (lamelių), gali būti naudojami ištisus metus.
  3. Skandinaviško tipo padangos. Nedygliuotos padangos iš minkštos gumos. Šios žieminės padangos taip pat neturi dyglių, tačiau minkštesnė guma užtikrina puikias eksploatavimo savybes ir važiuojant apledėjusiu ar snieguotu keliu. Jos pritaikytos žemoms temperatūroms ir sudėtingoms vairavimo sąlygoms, todėl yra pamėgtos Lietuvos vairuotojų. Skandinaviško tipo žieminėms padangoms būdingas žemesnis triukšmo lygis ir didesnis vairavimo komfortas. Jų guma minkštesnė, todėl jos greičiau dyla, tad šių žieminių padangų nereikėtų naudoti vasaros sezonu.
  4. Europinės arba visiems sezonams tinkamos padangos. Šios bedyglės žieminės padangos yra gamintojų bandymas sukurti alternatyvą vasarinių ir žieminių padangų komplektams. Jos yra populiarios šalyse, kuriose žiemą temperatūra nukrenta iki 0 °C. Smarkiai apsnigtiems ir apledėjusiems keliams šios žieminės padangos tinka mažiau. Geriausią rezultatą pasieksi su šiomis padangomis važiuodamas šlapia ar šlapiu sniegu padengta kelio danga.

Žieminių padangų pasirinkimo veiksniai

Renkantis geriausią žieminių padangų komplektą svarbiausia žinoti, kokiomis sąlygomis šios padangos bus dažniausiai naudojamos.

Padangos1.lt - ziemines padangos(3)

Miestas, priemiesčio regionai

Keliai Lietuvos miestuose ir aplink juos paprastai gana reguliariai valomi ir barstomi, tačiau dėl intensyvaus snygio ar žemos temperatūros kelio danga tampa slidi. Tokiomis sąlygomis tinkamiausios bus skandinaviško tipo žieminės padangos, užtikrinsiančios gerą sukibimą su snieguota ar apledėjusia danga bei puikias savybes ir mažesnį triukšmo lygį, kai keliai švarūs. Kaip alternatyvą minėtoms padangoms tokiomis sąlygomis galima naudoti ir dygliavimui paruoštas padangas. Jų gumos sudėtis yra kietesnė, todėl jos mažiau dils ant švarios asfalto dangos, tačiau sukibimas ir stabdymo savybės bus prastesnės nei skandinaviško tipo padangų.

Apledėję ir apsnigti kaimo keliai

Skaityti toliau

Ką nusipirksi už didžiausią greitąjį kreditą

PaskolosPenki tūkstančiai eurų – tokią sumą gali suteikti credit24 paskolos skolinantis internetu. Panašią sumą gali suteikti kaip maksimalią ir kitos greitųjų kreditų teikimo bendrovės, nors iš tiesų sumos vis tiek visada yra panašios. Ką galima gauti už tokią maksimalią kredito sumą? Gerą laiką ar tiesiog gerą progą investuoti?

Atostogas ir gerą laiką

Nors kreditų bendrovės ir skolina atsakingai sumas, prieš tai kruopščiai įvertina, kokios yra skolininko galimybės grąžinti, bet visgi tai, kur tie pinigai bus praleisti, lieka tik paties žmogaus reikalu. Taigi, kas bus nupirkta už tokius pinigus – kiekvieno asmens atsakymas bus skirtingas. Nebus labai gudru skolintis atostogoms ir geram laikui, tačiau visada buvo ir bus tokių žmonių, kurie paskolą suvoks kaip savotišką taupymą. Paprastai atostogoms mes pasitaupome iš anksto, tada atostogaujame ir tuos pinigus išleidžiame. O čia situacija bus truputį kitokia, kadangi mes įsivaizduosime, kad tas atostogas tiesiog grafike perkelsime į priekį. Pirma atostogauji, tada taupai. Deja, daug kam tai atrodo rizikinga. Kadangi jeigu normaliu būdu nepavyktų susitaupyti atostogoms, tu tiesiog neatostogautum. O jeigu atostogauji, o paskui skoliniesi ir nepavyksta sutaupyti paskolos grąžinimui – čia tai tikrai gali prasidėti nemenki sąžinės priekaištai.

Namą ir sklypą

Skaityti toliau

Kada gerklės uždegimas gali kainuoti tūkstančius?

Kaip gydyti gerklės skausmąPaprasčiausias gerklės uždegimas daugeliui žmonių visiškai nekelia jokio diskomforto, kadangi tikima, kad jis labai greitai praeis. „Kaip gydyti gerklės uždegimą“ – klausiate daugelis. Internete rašome gerti tam tikras arbatas ir neliks nemalonaus perštėjimo. Visgi, tokie bandymai gydytis gali Jums sukelti labai daug problemų, kadangi čiobrelių arbata ne visada efektinga siekiant nuraminti uždegimą. Negydant jo gali tekti susidurti su gana rimtomis sveikatos problemomis.

Kokios komplikacijos Jūsų laukia?

Kaip gydyti gerklės skausmą neturėtų būt esminis klausimas, kadangi skausmas palyginus yra niekas. Turite suvokti, kad reikia ne tik naikinti skausmą, tačiau taip pat ir ligos židinį, kurio nesuvaldžius galite susirgti kur kas rimtesnėmis ir sunkiai pašalinamomis ligomis. Labai dažnai tokios bjaurios ligos kaip plaučių uždegimas gali visiškai sugadinti Jums gyvenimą. Viskas prasideda nuo paprasčiausio gerklės uždegimo, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip smulkmena. Jeigu plaučių uždegimas komplikuosis – tokiu atveju galite net prarasti klausą. Labai svarbu suvokti kuo rizikuojate. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo tik kaip smulkmena gali Jums kainuoti labai dideles problemas.

Skaityti toliau

Dažome automobilį

Nors garaže stovi net du kompresoriai, vis nesiryždavome perdažyti savo automobilio. Tiksliau, tai mano vyro automobilis, kuris yra naudojamas darbui. Taip pat oro kompresoriai darbui irgi naudojami, jis juos vežiojasi kartais į objektus, kur reikia kažką dažyti. Tačiau savo automobilio taip niekada ir nedažė.

Pastabos iš uošvio

Kompresoriai dažymuiĮ tokius išorinius dalykus kaip automobilio kėbulo išvaizda mes dažniausiai nekreipiame dėmesio, todėl buvo tikrai labai nesmagu, kai mano tėvas mums ėmė priekaištauti dėl to, kad automobilis galėtų būti gražiau padažytas. Anksčiau išvis nebuvau savo jokio vyro tėvams rodžiusi, o štai atvažiavus su vyru ir jo darbine mašina, tėvas ėmė demonstruoti dominavimą ir baksnoti, ką ir kur reikia pasitaisyti. Žinoma, tai yra iš geros valios, bet mums patiems nelabai svarbu, ar mašina gražiai nudažyta, ar ne, ar matosi rūdys, ar nesimato. Pasimečiau ir nežinojau, ką sakyti, ar šokti ginti vyro, ar pritarti tėvui. Todėl tiesiog stovėjau galvodama, kad man norėtųsi dabar prasmegti žemėn. Tačiau paskui prasidėjo kažkoks kitas etapas, kada supratau, kad reikia kažką daryti. Taigi, paskutinį kartą prieš važiuojant pas tėvą, pasiūliau vyrui tiesiog teptuku užtepti tas vietas, kur lenda rūdys. Paprasčiausiai tam, kad vyras daugiau nesikabinėtų.

Galiausiai ryžomės dažymui

Skaityti toliau

Telefono priedai su filmukų personažais

Vaikams visada labai patinka iPhone telefonų dėklai su animacinių filmų personažais. Tačiau ar visada vaikai turiiPhone telefonus? Tėvai paprastai tokius gerus aparatus pasilieka sau, nes nenori rizikuoti. Viena vertus, vaikas pats gali būti neatsargus ir mokykloje palikti ne tik pirštines, bet ir telefoną, kita vertus, kas nors gali jį atimti. Taigi, dažniau vaikams perkami paprastesni telefonai. Tačiau, kad ir kokie jie būtų, telefonų dėklai vaikams visada pranoksta kitus savo spalvomis, personažų gausa. Norite žinoti, kokie yra populiarūs vaikiški telefonų dėklai? Štai keletas jų.

Ledo šalis

Modernus telefonasTurbūt sunku būtų surasti mergaitę, kuri nedievintų Ledo šalies ir jų personažų, dviejų princesių. Tai tokia istorija, kuri sugebėjo pakerėti visas pasaulio mergaites, ir nuo tada, kai pirmą kartą šį filmuką pamatė, mergaitės pradėjo norėti turėti arba lėles su šiomis princesėmis, arba pieštukus su jomis, arba princesės karūną, arba dar kažką. Iš tiesų, filmuko gamintojai pasidarė neblogai pelno ne tik iš be galo populiarių filmų peržiūrų, bet ir iš to, kiek pavyko susikrauti pinigų tiesiog pardavinėjant gausią atributiką. Taigi, ir telefono dėklai su šiomis princesėmis yra kažkas tokio, ko neatsisakytų nė viena jaunoji filmuko gerbėja.

Kempiniukas plačiakelnis

Skaityti toliau