Ieškote kas parduoda mišką? – apsilankykite Parduokmiska.lt

Lietuvoje visai neseniai interneto erdvėje pasirodė naujas projektas Parduokmiska.lt. Jei ieškote kas perka mišką ar jį parduoda, rekomenduojame apsilankyti šiame tinklapyje. Koks šio projekto unikalumas?

Žmonėms ieškantiems miško pardavėjų ar supirkėjų dažnai tenka internete praleisti daug laiko, perkaityti begalę skelbimų. O iš atsirinkti tinkamiausius pasiūlymus. Tuo tarpu projekte Parduokmiska.lt rasite visas patikimas miškininkystės įmones. Jų yra daugiau kaip 200. Visos įmonės patikrintos, atrinktos tik tos kur dirba atsakingai. Todėl galite drąsiai sudarinėti sutartis ir sandorius nebijodami apgavysčių, kurių, kaip bebūtų gaila pasitaiko.

Įmonės ne tik randamos vienoje vietoje, bet ir galima filtruoti pagal veiklos profilį ir regioną

Dažnai miško savininkams labai sunku įvertinti savo turimo miško vertę. Proketo parduokmiska.lt kūrėjai ir apie tai pagalvojo. Jie gali įvedę savo nuosavybės duomenis sužinoti preliminarią miško kainą. Svarbu pabrėžti, kad skaičiuoklės duomenys ir koficientai nuolat atnaujinami.

Keletas patarimų miško savininkams kaip saugoti savo mišką.

Žėlinių apsauga miške

Vasarą pats laikas pasirūpinti želdinių ar žėlinių apsaugos nuo žvėrių priemonėmis, nes žiemą skabydami ūglius ir laupydami žievę jie gali pažeisti bet kokios rūšinės sudėties ir tankumo mišką. Patikimos apsaugos priemonės – tvora ar repelentai. 2013 m. Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų pakeitimuose nustatyta, kad miško želdiniais ir žėliniai, kurių rūšinėje sudėtyje yra 50 proc. ir daugiau ąžuolų turi būti apsaugoti specialia, ne žemesne kaip 2 m. apsaugai nuo žvėrių tinkama tvora. Tvora apsaugo ne tik ąžuolų, bet ir kitų rūšių želdinius. Nepatikimiausios ir brangiausios – individualios apsaugos priemonės: žvėrys bet kada gali nukąsti medelio viršūnę, todėl reikia apsaugoti ne tik medelio kamieną, bet ir papildomai jo viršūnę.

Miške būtina akylai stebėti, ar medžių nepuola ligos ir kenkėjai, o juos pastebėjus – nedelsiant konsultuotis su miško apsaugos specialistais.

Miško apsauga nuo gaisro

Vasarą teks pasirūpinti ir priešgaisrine savo miško apsauga. Mūsų šalies miškai ypač degūs: 40 proc. visų miškų yra didelio, 23 proc. – vidutinio ir 37 proc. – mažo gamtinio degumo. Pavojingiausi gaisrų atžvilgiu Druskininkų – Varėnos.

Mūsų miškuose, nežiūrint jų nuosavybės formos, sukurta ir gerai veikia bendra valstybinė priešgaisrinių priemonių sistema ,kurią įgyvendina Generalinė miškų urėdija ir VI miškų urėdijos, tačiau daug gaisrų kyla dėl piliečių neatsakingo elgesio su ugnimi ir privačiuose miškuose netaikomų priešgaisrinės apsaugos priemonių. Miškų priešgaisrinę apsaugą ir elgesį miškuose laikotarpiu, kai didžiausias gaisrų pavojus, reglamentuoja Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklės ir lankymosi miške taisyklės. Pagal šių aktų reikalavimus, kai dirbama miškuose reikia naudotis atvira ugnimi ,jos naudojimo vietose ir 2-3 m spinduliu nuo jų iki mineralinio sluoksnio būtina pašalinti augalinę dangą ir degiąsias medžiagas: pakritas, paklotę ir pan., o darbų vietas aprūpinti gesinimo priemonėmis: gesintuvais, kastuvais, kirviais, pjūklais.

Palikite atsiliepimą