Ką daryti prieš imant būsto paskolą?

Nors paskolos kartais asocijuojasi su nemenku įsipareigojimu, tai kone vienintelis būdas turėti tai, ką taupant įprastu būdų galėsite sau leisti dar labai negreit. Tai automobilis, pradinis kapitalas verslui, egzotiškos kelionės, nauja buitinė technika ir t. t. Tačiau bene labiausiai reikalingos ir šiuo metu ypač dažnai svarstomos – būsto paskolos. Tai tikras išsigelbėjimas tiems, kurie paprasčiausiai neturi reikiamos sumos tam, kad įsigytų tokius namus, kokių nori. Na, o kadangi mėnesinės įmokos dažnai nesiskiria nuo nuomos kainų – tikrai neliksite smarkiai pralošę. Vis dėlto prieš imant paskolą reikalingas pasiruošimas. Ką turite daryti?

Kadangi paskolos reikalauja periodiškai atiduodamų įmokų, turite įsitikinti, kad jos nepakenks jūsų kasdienybei ir gyvenimo kokybei. Todėl patariama ne mažiau nei pusę metų pabandyti atsidėti tokią sumą, kokios preliminariai reikėtų būsto paskolai. Nors iš šalies tai gali atrodyti nebūtinas veiksmas, o žmonės mano, kad gali sau leisti atsidėti bet kokią pajamų dalį ir nieko nepajusti, dažnai neįvertinamos įvairios rizikos. Nors šiandien paskolos įmokos atrodo saugios ir jas galėtumėte lengva ranka atiduoti bankui, pusmečio treniruotės leistų suvokti, kaip pajamų dydį reguliuoja įvairūs netikėti veiksniai, reikalaujantys didesnių išlaidų. Tai automobilio gedimas, liga, šeimos pagausėjimas, naujos veiklos, pramogos ir pan. Jei nepaisant šių dalykų pusmetį galėjote paskolai atsidėti reikiamą sumą, sveikiname – jūs ne tik sutaupėte dalį pinigų, reikalingų pradiniam įnašui, bet ir galite drąsiai kreiptis į banką dėl paskolos.

Jei ketinate imti būsto paskolą, būtinai palyginkite bankų pasiūlymus. Galimas palūkanas pamatysite specialiose svetainėse, kuriose integruotos palyginimų lentelės, leidžiančios įvertinti situaciją ir kreiptis į įstaigą, kurioje palūkanos mažiausios, o sąlygos geriausios.

Jei perkate ne naujai įrengtą būstą, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, jog jam gali būti reikalingas remontas ir atnaujinimas. Tai reiškia, kad turėsite imti didesnę paskolą, kuri leis susitvarkyti namus ir gyventi taip, kaip pridera. Apskritai, jei jau turite nusižiūrėję norimą būstą, neskubėkite imti paskolos. Prieš tai pasikvieskite specialistą, kuris įvertins jo būklę ir galimus trūkumus. Daugelis pardavėjų linkę sukčiauti, paslėpti baisias ir nemalonias bėdas, dėl kurių ateityje gali tekti išleisti labai daug pinigų.

Vienas atsiliepimas apie “Ką daryti prieš imant būsto paskolą?

Palikite atsiliepimą