Kaip pakeisti automobilio ratą

Gal pirkote naujas padangas, ratlankiai pigiau žiūrėjote, kad būtų, dar pirkdami svarstėte – ar būtinai tą atsarginį ratą pirkti ir dėtis į bagažą? Ir vietos užima, ir kainuoja. Ir jeigu vis dar taip svarstote, tai tučtuojau sušunkame – būtinai! Nes patarimai, kaip pasikeisti ratą, nepadės, jeigu neturėsite to rato savo bagažinėje. Tad ką daryti, kai nusprogsta padanga su jumis nepasitarusi, tiesiog štai taip, viduryje reikšmingos kelionės…

Pasistatykite mašiną

Ratlankiai mašinomsLietuvoje bet kokių eismo įvykių verta vengti ne vien dėl realios žalos, kuri gali būti padaryta jūsų diski ar visai mašinai, o vien dėl to, kaip staiga ima pykti visi aplink važiuojantys. O jeigu pakliuvai į avariją ir per 2 sekundes nesusigaudei, kad turėtum su mašina pasitraukti į kelkraštį, tuojau iš pro šalį riedančių automobilių išlips įsiutę žmonės ir tave „paprotins“ bei lieps pasitraukti. Taigi, panašiai yra ir tada, kai reikia keisti ratą ar padangą. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai pasistatyti mašiną ten, kur ji galėtų saugiai stovėti ir niekam neužkliūti. Reiškia, reikia pavažiuoti į kelio šoną. Bet ant lygaus paviršiaus, o ne į kokią žvyro duobę. Taip pat reikia užtikrinti, kad mašina niekur neriedės ir nevažiuos. Galite netgi palikti ją ant bėgio bei pakišti kažkiek po ratais akmenų.

Keičiam ratą

Tuomet jūsų veljed atėjo permainos. Atsidarote bagažinę ir išimame ką ten gero turime – atsarginį ratą. Kaip gerai, kad jį ten įsidėjote ir tada nepagailėjote pinigų bei apskritai nusipirkote, ar ne? Tad dabar reikėtų dar susirasti domkratą. Jeigu jo neturite, galite pradėti stabdyti automobilius. Gal atsiras koks nors gerasis žmogus, kuris mielai sustos bei paskolins savo įrangą, padės pakelti šią transporto priemonę. Tuomet naudokitės su domkratu taip, kaip reikia. Jo tikslas įsiremti ir tapti tam tikra atrama, kurios automobilis netenka, kada nuimamas ratas. Tačiau tai nėra daiktas, su kuriuo reikėtų iškelti pačią mašiną aukštyn. Taigi, nekelkite tol, kol keliasi, nes tik sulaužysite domkratą.

Pritaisius domkratą reikia nuimti rato dangtį bei ratlankiuose esančius varžtus atsukti prieš laikrodžio rodyklę. Tam taip pat naudosite specialų įrankį, kurį turite vežiotis bagažinėje. Nuimkite seną ratą ir tuo pačiu būdu uždėkite naująjį. Įsitikinę, kad gerai pridėjote, prisukote su raktu tinkamai varžtus, išimkite domkratą ir pabandykite šiek tiek pavažiuoti. Iš pradžių lėtai, kad pajaustumėte, ar viskas gerai.

Palikite atsiliepimą