Kaip ruoštis artėjant anglų k. egzaminui

Kokie jūsų kalbų įgūdžiai?Arėtėjant anglų kalbos brandos egzaminams, ne vienas jaunuolis ima darytis skelbimų, kur būtų parašyta, kad mokome anglų kalbos. Jiems tikrai praverčia sustiprintas mokslas tokiais atvejais, kai reikia ruoštis brandos egzaminui. Paprastai reikiami kalbų kursai Kaune vyksta, taip pat sostinėje, galima lankyti kursus ir nuotoliniu būdu, pasirinkti visada reikia taip, kaip tau yra patogiausia. Štai kokius patarimus duoda anglų kalbos mokytoja.

Kaip dažnai patartumėte eiti papildomai mokytis?

Visada gerai, jeigu vaikai sugeba rasti, kur yra jiems patogūs kalbų kursai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar kitame mieste, kur abiturientui patogu. Aišku, moksleiviai vis dar turi pamokas ir mokykloje, todėl vien tenai jie jau gali rinktis sustiprintą mokslą, rimtai žiūrėti į jiems pateikiamą programą, ruošti namų darbus, klausti mokytojo, kasneiašku. Tačiau kai kurie vaikai nori itin stipraus pasirengimo, ypač jeigu jaučia, kad jiems toks tikrai reikalingas. Todėl su kalbomis taip yra, kad geriau pasirinkti kažkokius kursus. Mes irgi mokome anglų kalbos, ir paprastai rezultatai matosi net lankant kursus kartą per savaitę. Aišku, kuo mažiau laiko iki egzamino, tuo intensyviau verta pradėti ruoštis. Aš rekomenduoju lankyti kursus du – tris kartus per savaitę ir aišku, daug ruoštis namuose.

O kaip galima ruoštis ne kursų metu, po jų?

Na standartiškai reikia tiesiog daryti namų darbus, atlikti tas užduotis, kurias užduoda mokytojai. Tačiau šių laikų jaunimas yra interneto karta ir ji dažnai labai daug kalbos žinių gauna ir iš paties interneto, kur dauguma tinklapių yra angliški. Aš rekomenduoju jiems būti ne tik paprastiems vartotojams, bet ir analizuoti tą matomą kalbą. Pabandyti suprasti, kodėl kažkokie pranešimai, straipsniai, filmai yra su tam tikromis kalbos formomis. Kodėl yra naudojamas vienas ar kitas laikas. Jeigu žiūrimi filmai – visada labai naudinga žiūrėti juos su anglų kalbos titrais, skaitant tekstą ir girdint vienu metu. Jeigu yra koks nors nežinomas žodis – iškart reikia stabdyti filmą ir versti tą žodį. Netgi smagu pasidaryti tam tikrą filmų žodynėlį, kur būtų išrašomi žodžiai iš filmų, taip juos geriau įsiminsite.

Į ką daugiausiai reikia atkreipti dėmesį, ruošiantis egzaminui?

Paprastai yra egzamine klausymo, kalbėjimo, rašymo, gramatikos užduotys. Verta tiesiog parsisiųsti visas buvusių egzaminų užduotis ir jas spręsti. Tikėtina, kad ir kitais metais užduotys bus panašios, nes jos sudaromos laikantis tų pačių reikalavimų.

Palikite atsiliepimą