Kaip surasti tinkamus darbuotojus?

PersonalasDarbuotojų paieškos tampa vis sudėtingesnės, dėl to įmonių vadovai sprendžia kaip geriau atlikti darbuotojų paieškas ir atrankas. Galima patiems imtis šio darbo arba galima tai patikėti personalo skyriui. Taip pat galima šį darbą patikėti personalo atrankos įmonėms, pavyzdžiui, uabpersonalas.lt interneto svetainėje galima sužinoti apie šias paslaugas daugiau. Kiekvienos įmonės vadovas turi nuspręsti, kaip geriau ir naudingiau įmonei.

Šiuo metu darbuotojų paieškos nėra lengvos, nes nors ir ieškančiųjų darbo yra daug, tačiau, kai reikia pasirinkti labiausiai tinkamą darbuotoją, kuris turi reikiamas savybes ir patirties, suprantama, kad beveik nėra iš ko rinktis. Iš tikrųjų situaciją pablogina tai, kad darbuotojų ieškoma neatsižvelgiant į tam tikrus svarbius kriterijus. Taip nutinka dažniausiai tuomet, kai darbo skelbimus parašo tie, kurie neišmano šios specifikos. Taip pat darbuotojų atrankos metu gali būti tikrinamos ne tos žinios ar ieškoma ne tokių savybių, kurios iš tikrųjų reikalingos atliekant darbą, į kurį ir pretenduojama. Kad nebūtų tokių situacijų, reikia žinoti, kad net ir darbo skelbimą reikia mokėti parašyti tokį, kad būtų pateikti visi svarbiausi reikalavimai, kurie bus svarbūs naujam darbuotojui. Žinoma, dar svarbiau tinkamai organizuoti darbo pokalbį.

Darbo pokalbis nėra tik paprastas klausinėjimas apie darbo patirtį. Šio pokalbio metu reikia išsiaiškinti ir darbuotojo motyvaciją, jo požiūrį į darbą ir t.t. Ne visi darbdaviai, kurie organizuoja patys darbuotojų atrankas sugeba pasirinkti tinkamus darbuotojus. Kai kurie padaro daug lemiamų klaidų, dėl to netrukus vėl tenka organizuoti darbuotojų atranką. Tai žinodami darbdaviai, kurių įmonės yra vidutinio dydžio arba turinčios labai daug darbuotojų, turi personalo skyrius. Kiti renkasi kreiptis į personalo atrankos įmonę, pavyzdžiui, uabpersonalas.lt interneto svetainėje nurodytais kontaktais.

Dauguma personalo skyriuose dirbančių darbuotojų puikiai išmano savo darbą ir darbuotojų atrankas organizuoja tinkamai, tačiau yra ir tokių darbuotojų, kurie neišmano darbo specifikos ir dėl to darbuotojų atrankos nevyksta tinkamai. Tokiais atvejais labai dažnai į darbovietę taip ir neateina dirbti kvalifikuoti ir motyvuoti darbuotojai, o tai tikrai teigiamai neveikia įmonės veiklos. Verčiau kreiptis į personalo atrankos įmonę, kuri žino kaip vykdyti darbuotojų atrankas ir kaip vertinti reikiamas savybes bei darbo patirtį. Be to, personalo atrankos įmonės specialistai vertins darbuotojus pagal reikiamus kriterijus ir nesivadovaus simpatijos ar antipatijos principais atrenkant darbuotojus, kas dažnai nutinka personalo skyriuose.

Palikite atsiliepimą