Ką reikia žinoti apie medienos dažymą?

Mediena yra populiari medžiaga, kuri naudojama baldams gaminti, namams statyti, tvoroms gaminti ir t.t. Tiesa tam, kad ši medžiaga kuo ilgiau išlaikytų savo kokybę, reikia tinkamai ją prižiūrėti, o tam reikalingi dažai medienai. Renkantis rasime didelį pasirinkimą, todėl reikia žinoti, ko jums reikia.

Medienos priežiūraSvarbiausia ką reikia žinoti tai, kad medienai skirti dažai yra specialūs. Nors kartais galvojama, kad medieną paims ir nudažys tais dažais, kuriuos turi ar randa bet kurioje parduotuvėje, tačiau reikia suprasti, kad tik specialūs medienai skirti dažai atliks savo darbą taip, kaip ir priklauso. Taip pat reikia žinoti, kad net ir specialūs dažai skirti dažyti medieną skiriasi, todėl nereikia imti pirmų, kuriuos tik pamatote parduotuvės lentynoje, nors jie yra skirti medienai dažyti. Priklausomai nuo to ką norėsite dažyti, reikia pasirinkti tinkamus dažus. Geriausia pasitarti su pardavėjais ir jums padės pasirinkti tinkamiausius.

Ne visi žino, kad net ir patys brangiausi bei kokybiškiausi dažai gali netarnauti taip gerai ar ilgai, kaip norite. Taip gali nutikti, jei netinkamai buvo paruošta mediena prieš dažymą. Tinkamas medienos paruošimas labai svarbus, nes tai leidžia užtikrinti tai, kad dažai ilgiau laikytų, o ir pati mediena negestų. Kad dažai ilgiau tarnautų reikia atidžiai nušlifuoti medieną. Tai galima daryti tiek rankiniu būdu, tiek ir su specialiais šlifavimo prietaisais. Priklausomai nuo to, koks plotas bus dažomas ar to, kaip jums patogiau atlikti darbus, reikia pasirinkti tinkamas priemones. Kai šlifavimo darbai baigti, reikia atidžiai nuvalyti dulkes. Tuomet jau ateina metas dažymui. Tinkamai parinkti dažai medienai yra naudojami taip, kad tepamas plonas sluoksnis dažų. Tuomet reikės palaukti, kol medienos dažai išdžius. Tuomet galima ją dar kartą nušlifuoti, kad ji būtų lygesnė ir vėl dengti dažų sluoksniu. Dažų sluoksnių kiekis parenkamas pagal tai, kokio efekto jums reikia.

Mediena nėra atspari temperatūriniams svyravimams ar krituliams, todėl ypatingai lauko sąlygomis esantiems paviršiams reikia tinkamos apsaugos. Žinoma, įtakos galutiniam rezultatui turi ir medienos paruošimas bei naudojamos medžiagos. Šiuo metu galima įsigyti tiek specialių dažų, tiek ir medienai skirtų antiseptikų ar impregnavimo priemonių. Reikia žinoti, kad kiekvienas medienos dažymas gali apimti skirtingus metodus bei priemones, todėl geriausia pasitarti su specialistais, kurie patars, kas jūsų atveju yra geriausia. Tuomet mediena ilgai džiugins puikia išvaizda.

Palikite atsiliepimą