Ką reikia žinoti nusprendus parduoti mišką?

Miško pardavimas yra atsakingas sprendimas ir nusprendus, kad jau laikas jį parduoti reikia žinoti tai, kas yra svarbiausia. Vieni parduoda mišką, o kiti perka mišką, todėl kiekviena sandorio pusė nori geriausių sąlygų. Jeigu jau nusprendėte savo mišką parduoti, tai metas sužinoti, ką reikia daryti toliau.

Miškai pardavimuiPirmiausia ką reikia žinoti, tai, kad miškas gali būti parduodamas visas arba tik mediena, kuri yra iškertama. Kiekvienas miško savininkas turi nuspręsti, kas jam naudingiau. Galima tik paminėti, jog dažnai vadovaujamasi kaina. Iš tikrųjų kaina kinta priklausomai nuo to ar parduodama tik mediena, ar parduodamas visas miškas. Taip pat kaina priklauso ir nuo medienos rūšies, ir nuo jos kokybės, miško tankumo ir galimybės privažiuoti miško technikai, ekonominės situacijos ir t.t. Tikslią miško supirkimo kainą gali nustatyti tik miško supirkėjai. Nors skelbimai siūlantys didžiausią supirkimo kainą mirguliuoja skelbimų lentose ir internete, tačiau vėliau dažnai paaiškėja nemalonus faktas, kad kaina ne tokia jau ir didelė, kokią žada reklamoje. Kaip jau žinome kaina nustatoma vadovaujantis tam tikrais kriterijais, todėl reikia tai žinoti ir suprasti.

Kas dar svarbu? Kiekvienas miško savininkas turi žinoti, kad jeigu parduos medieną išsikirtimui, tai turės pasirūpinti, kad miškas būtų atsodintas. Žinant tai, reikia įvertinti ir papildomas išlaidas skirtas medžių atsodinimui. Kartais galima suklysti, kai siūloma didelė kaina, tačiau savininkui tenka visos kitos išlaidos, kurios yra susijusios su medžių atsodinimu. Todėl ne visada didelė kaina bus tikrai didelė ir verta iškertamos medienos.

Kad nenutiktų netikėtumų, kai savininkas lieka su maža pinigų suma ir iškirstu mišku arba be miško, tai reikia atidžiai rinktis patikimą miško supirkėją. Juk ir tie, kurie parduoda mišką ir tie, kurie perka mišką nori finansiškai naudingo sandorio. Tam reikia rasti tokį supirkėją, kuris siūlo geriausią kainą. Ieškoti dabar labai lengva, nes naudojantis internetu galima greitai surasti daug skelbimų ir interneto svetainių, kuriose skelbiasi įvairūs miško supirkėjai. Ieškant geriausio, reikia atidžiai peržiūrėti, kas siūloma ir kokie yra supirkėjai. Nereikėtų pasikliauti tais, kurie jums siūlys nesudaryti sutarties ir sumokėti už medieną, kurią jie išsikirs. Reikia ieškoti tokių, kurie viską atlieka legaliai ir yra sudaromos teisėtos sutartys. Tik tokiu atveju padidėja tikimybė, kad nebūsite apgauti ir pardavimas vyks sklandžiai bei gausite sutartą pinigų sumą.

Palikite atsiliepimą