Kaip sutaupyti dujiniam šildymui?

Namų šildymas labai aktualus klausimas visiems, kurie nori šaltuoju metų laiku džiaugtis namų šiluma ir jaukumu. Kalbant apie šildymo būdus, dabar galima išskirti šildymą dujomis. Tai yra praktiškas pasirinkimas, nes dujinis šildymas yra autonominis, o ir kaina, palyginus su kitais šildymo būdais, yra sąlyginai nebrangi.

Svarstant apie dujinį šildymą iškyla klausimų apie dujinio katilo pasirinkimą, kuris išties džiugina pasirinkimo gausa. Svarbu tik nesuklysti ir pasirinkti patikimo gamintojo, tarkim, Viessmann dujiniai katilai pasižymi patikimumu. Katilai skirstomi ne tik pagal gamintoją, bet ir pagal galingumą, kainą, montavimo (tvirtinamas prie sienos ar pastatomas), su vandens šildymo funkcija ar be jos, ir kt.

Viessman katilasNors renkantis dujinį katilą susiduriama ir su trūkumais. Vis dėl to, dujų kaina yra ganėtinai aukšta. Bet norint tinkamai apskaičiuoti, kiek gi kainuoja dujinis šildymas, reikia įvertinti ne tik tiesioginę kainą, bet ir laiko sąnaudas, kurios pasirinkus autonominį šildymą, sumažėja labai ženkliai, lyginant su kieto kuro šildymo būdais. Komfortas tikrai labai svarbus, todėl didesnė kaina už tokį patogų šildymą tikrai atsiperka.

Dabar populiariausi kondensaciniai dujiniai katilai. Jie nuo paprastų skiriasi mažesnėmis dujų sąnaudomis, o tai ir mažesnės kainos už patį šildymą. Kondensaciniame katile yra naudojamos naujoviškos degimo kameros, kurių dėka dujas galima panaudoti du kartus. Pirmą kartą šiluma panaudojama degimo metu, o po to, jau antrą kartą, šiluma yra surenkama bei panaudojama katile degimo metu. Kondensaciniai katilai padės sumažinti sąskaitas už šildymą. Specialistai skaičiuoja, kad toks katilas padeda sąskaitas sumažinti iki 30 proc.

Norint dar labiau sumažinti sąskaitas už šildymą ir taip sumažinti dujinio šildymo trūkumus, reikia pagalvoti ne tik apie tinkamą katilą, bet ir apie paties namo tinkamą apšiltinimą. Be to, prie mažesnės šildymo savikainos prisideda ir tinkamai įrengtas grindinis šildymas. Šie būdai padeda taupyti savo pinigus.

Kaip matome pasirinkimas yra labai didelis. Vieni iš populiariausių yra Viessmann dujiniai katilai, kurie yra patikimo gamintojo ir leis pirkėjui mėgautis komfortiška ir ekonomiška šiluma. Tai patogumas kiekvienam, kuris nori šiltų namų be didelių pastangų.

Praktiškas šildymas dujomis yra dėl įvairių priežasčių. Tai ir patogumas, nes autonominis šildymas nereikalauja didelių pastangų rūpinantis kuru ar pačiu kūrenimu, bei tai yra švarus būdas apšildyti namus. Taip pat tokį šildymą galima priskirti prie ekologiškų šildymo būdų.

2 atsiliepimai apie “Kaip sutaupyti dujiniam šildymui?

  1. Būtu vertą pamąstyti apie oras-vanduo šilumos siurblį. Montavimo kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į tai, ar išorinis ir vidinis įrenginiai pilnai paruošti prijungimui, ar papildomai reikalinga atlikti paruošiamuosius darbus. Tarkime, ar reikalinga sutvarkyti šilumos siurblio vamzdelių atvedimą ir panašiai. Atsižvelgiant į konkrečius poreikius, šilumos siurblio montavimo kaina gali siekti nuo 300-500 eurų ir daugiau.
    https://adma.lt/silumos-siurbliu-montavimas/

Palikite atsiliepimą