Kokį židinį pasirinkti?

Jau ne vieną dešimtmetį židinys naudojamas ne tik namų šilumai, bet ir jaukumui sukurti. Neretai tai ne tik praktiškas būdas gyventi šiltai ir jaukiai, bet ir turėti savo svetainėje gražų interjerą, kurio puošmena – židinys. Šiuo metu galima rasti didelį pasirinkimą. Taigi, kokie židiniai perkamiausi?

FumatUždaro tipo židinys, kuris gali būti įrengtas tiek pačioje pastato sienoje, tiek ir atvirai yra patys populiariausi. Pagal kitus kriterijus dar galima rasti tokį skirstymą, kai uždaro tipo židinys, kuris įrengtas sienoje bei turintis kaminą, kuris yra uždaras. Didžiausias tokio židinio privalumas yra tas, kad jis bus labai praktiškas bei neužims didelio ploto patalpoje. Iš pagrindinių trūkumų reikia paminėti, kad jei jau turite pastatytą namą, tai tokio neįsirengsite arba teks atlikti didelius darbus, nes tokie židiniai įrengiami statant namą.

Galima rinktis kito tipo židinį. Tai pusiau uždaras. Toks židinys nebus sujungtas su pastato siena, o kaminas galės būti įrengtas dviem būdais: šalia sienos arba pačioje sienoje. Didžiausias trūkumas – židinys užims daug vietos, o tai nėra praktiška mažose patalpose. Privalumas lyginant su uždaro tipo – galima įrengti, kai namas jau pastatytas.

Trečias židinio tipas – atviras. Jis turi būti statomas patalpos viduryje. Didžiausias privalumas tas, kad toks židinys bus ne tik estetiškas, bet galės tapti dailiu patalpos interjero centru. Tokiuose židiniuose šiluma sklis tolygiai po visas patalpas. Iš trūkumų reikia paminėti tai, kad statant tokio tipo židinį reikės imtis papildomų priešgaisrinės saugos priemonių. Be to, atviro tipo židinį galima įsirengti ne tik namo viduje, bet ir, pavyzdžiui, lauke t.y. kieme.

Ne taip dažnai naudojamas židinio tipas, kai židinys yra sujungtas su krosnimi. Tai geras pasirinkimas norintiems efektyvios šilumos, nes greitai sušylantys akmenys skleis reikiamą šilumą. Krosnis turinti atskirą kaminą ir įrengiama ant pamato bus praktiškas pasirinkimas tiems, kurie nori ne tik šilumos, bet ir nori išnaudoti kuo mažiau vietos, nes taip taupoma erdvė patalpoje, kurioje įrengiamas toks židinys su krosnimi.

Kaip matome, yra ne vienas pasirinkimas, koks gali būti židinys. Priklausomai nuo poreikio ir patalpos dydžio galima pasirinkti tinkamą. Vis labiau populiarėjantys židiniai padeda sukurti šiltus, jaukius ir išskirtinius namus. Liepsna ne tik šildo, bet ir veikia teigiamai norint ramybės. Kad ir kokio tipo židinį pasirinksite, sukursite savo namuose jaukią ramybės oazę.

Vienas atsiliepimas apie “Kokį židinį pasirinkti?

  1. Židinys yra puikus tiek šilumos, tiek interjero elementas. Jeigu nežinote kokį židinį pasirinkti ir koks labiausiai tinkamas- pasitarkite su ekspertais. Nuo šiol itin platų židinių asortimentą galite rasti internetu itin gera kaina.

Palikite atsiliepimą