Kodėl gera gyventi Užupyje ir aplink?

Vis labiau ir labiau nauji butai Vilniuje Užupyje ir Paupyje vilioja pirkėjus, nes kas gi nenorėtų gyventi tokioje puikioje miesto dalyje šalia senamiesčio? Kuo dar žmonėms patrauklios gyvenimo ten perspektyvos?

Užupis – mažasis Vilniaus Monmartas

Butas UžupyjeTie, kas lankėsi ir Paryžiuje, ir Užupyje, žino, kuo panašus Monmartas ir Užupis. Tai – menininkų kvartalai, kur nebūtinai viskas turi būti logiška, tačiau visuomet supa laisva ir draugiška, maloni ir kartais provokuojanti arba neįpareigojanti aplinka. Smagu gyventi šalia menininkų, kurie iš širdies daro tai, ką nori, ir į aplinką transliuoja savo idėjas. Užupyje yra Tibeto skveras, Užupis yra pasiskelbęs atskira respublika, tai vieta, kur vyko ir hipiška Jurgos Ivanauskaitės bei kitų menininkų veikla. Kadaise ne tokią gerą reputaciją turėjęs rajonas dabar kupinas tik turtingiausių ir sėkmingiausių Vilniaus gyventojų, galinčių sau leisti čia gyventi. Užupyje vyksta įvairios menininkų šventės, poetų skaitymai ir kiti dalykai. Be to, čia visada galima skaniai išgerti kavos vienoje iš meniškų kavinių. Čia taip pat uždarose ir atvirose erdvėse skamba muzika, veikia galerijos. Tai erdvė, kuri pritraukia daug turistų. Čia vyksta įvairios šventės, šalia veikia Vilniaus Dailės Akademija, kurioje mokosi būsimieji menininkai ir dizaineriai.

Senamiesčio gražioji pusė – ranka pasiekiama

Maloniam gyvenimui šis regionas yra labai palankus todėl, kad pats miesto centras yra tiesiog ranka pasiekiamas. Tai labai patogu, gali pėsčiomis išeiti ir grįžti, ir visas miestas tau tuomet tarsi ant delno. Visi rajonai, kurie yra visiškai prie miesto centro, yra brangūs (išskyrus galbūt Naujininkus, kur dar tebėra gana nesaugu).

Vilnelė ir paupys

Dar vienas didelis privalumas, gyvenantiems Užupyje ir Paupyje – tai Vilnelė. Esame žmonės padaryti iš vandens, ir vanduo mums visada teikia gyvybės pojūtį. Nors nesame undinės ar uodai, pasąmoningai visada ieškome vandens. Norime gyventi prie upės, ežero, jūros, o jeigu kitaip neišeina – kad ir savo sode išsikasto tvenkinio. Tačiau Užupyje tvenkinio kasti tikrai nereikia, nes čia visai šalia teka Vilnelė.

Naujos statybos būstai

Jaunas šeimas ir finansiškai pajėgius pirkėjus čia vilioja naujos statybos namai, siūlantys išskirtinius butus. Tai visiškai patrauklus pasiūlymas, nes būtent naujos statybos name gali jaustis iš tiesų gerai, čia mielai savo noru pasilikti ir ilgesniam laikui, jaustis patogiai ir laisvai, nebijoti, kad investicijos neatsipirks. Štai seni Užupio pastatai jau nebėra tokie patvarūs, todėl tenka gerai pagalvoti, ar tikrai verta juose gyventi.

Palikite atsiliepimą