Kodėl šalta namie

Ne visi žmonės supranta, kodėl vienuose namuose šilta, kituose šalta, nors jie būna pastatyti tu pačiu metu, naudojant geras statybines medžiagas, pasitelkiant profesionalus. Jeigu vienų namų pagrindas būna cementas, o kitų mediena arba akyto betono blokeliai, tai iškart skiriasi temperatūros tuose namuose. Pabandysime paaiškinti, kodėl namuose, kurių pagrindinė statybinė medžiaga buvo cementas ir akmuo, yra taip šalta.

Kuo nusikalto cementas

Kaip apšildyti namus?Iš esmės tam, kad suprastume, kaip laikosi šiluma, reikia žinoti tik kelias pagrindines fizikos taisykles. Temperatūrą geriausiai izoliuoja oras. Paradoksalu, tiesa? Tas pats oras, kurio mes žiemą nenorime įleisti pro langą, kad nesušaltų namas, tuo pačių sugeba ir išlaikyti kartį. Tačiau skiriasi, kur tas oras ir kaip yra naudojamas. Šildo mus ne laisvai klajojanti oro masė, o oras, įkalintas ertmėse. Kitaip tariant – pastovūs oro tarpai. Būtent per juos negali lengvaipabėgti šiluma. Jeigu kada nors pridėjote ranką prie putplasčio, turbūt pamanėte, kad jis visada šiltas. Iš tiesų, jis toks nėra. Tai jūsų pačių šiluma užsilaiko oro tarpuose ir dėl to atrodo, kad šilta. Jeigu prisirengiate daug sluoksnių drabužių, taip pat iškart pasidaro šilčiau – tarp sluoksnių susidarantys tarpai jus taip pat šildo. Tas pats galioja ir statybose. Jeigu visur naudojamas akmuo arba cementas, ir nesukuriami jokie oro tarpai, nereikia stebėtis, kad namie šalta kaip lavoninėje. Šiluma tiesiog iškart išeina, ir tokios statybinės medžiagos, nors ir yra labai tvirtos ir storos, ištraukia šilumą.

Kada šalti namai praverčia

Jeigu žiemą atostogausite Italijoje, baisėsitės, kad visas viešbutis akmeninis, kad baisu iš dušo išlipus eiti tokiomis šaltomis cemento grindimis. Galvosite, ko jie taip šaltai gyvena, tie italai. Bet pagalvokite, juk toje šalyje vasarą būna per 40 laipsnio šilumos, ir būtent tada lankosi daugiausiai turistų. Jie miršta nuo karščio, nes dažnai prie jo nebūna pratę. Būtent todėl ir yra karštose šalyse daug pastatų gyvenamųjų statomi kaip tik iš tokių statybinių medžiagų. Cementas, akmuo ne taip greitai įšyla, išlaiko šaltį, dėl to galima šiek tiek žmoniškiau išgyventi tą siaubingą kaitrą.

Kaip sušildyti akmenį

Vienintelis būdas, norint šiltų namų ir turint cementines grindis, mūrines sienas – naudoti papildomą apšiltinimą. Jis gali būti kuriamas iš akmens ar stiklo vatos, iš akyto betono blokelių, medienos ir kitokių specializuotose parduotuvėse parduodamų medžiagų.

Palikite atsiliepimą