Lėktuvų bilietai internetu: privalumai ir trūkumai

Daugelis šiuolaikinių žmonių keliauja savarankiškai – jie patys organizuojasi savo keliones – renkasi maršrutą, patys ieško pigių skrydžių ir perka bilietus į šiuos skrydžius, ieško ir rezervuojasi viešbučius, bei planuodami savo maršrutą patys nuomojasi automobilius. Visiems žinoma, kad internetu – lėktuvų bilietai pigiau, tačiau kokie dar yra privalumai ir trūkumai šiame procese?

BilietaiTaigi, be geresnės kainos, pirkdami lėktuvų bilietus internetu jūs gaunate papildomus privalumus, tokius kaip galimybė savarankiškai rinktis kryptis, dėliotis ir koreaguoti kelionės datas, priklausomai nuo jūsų turimo biudžeto. T.y. pasinaudoję internetu jūs per trumpą laiką galite peržiūrėti šimtus ir net tūkstančius skrydžių pasiūlymų ir pamatyti jums labiausiai tinkančią kelionės datą, pagal jūsų turimą biudžetą. Tai ypatingai pravartu žmonėms, kurie keliauja savarankiškai, nes neretai kelionės datos nėra „įkaltos“ jų darbotvarkėje ir kelionės laiką galima koreguoti.

Antra, pirkdami bilietus savarankiškai jūs ne tik įgyjate galimybę gauti geriausią kainą, tačiau kartu įgyjate ir galimybę savo rezervaciją tvarkyti patys – pridėti bagažo, patogiu jums metu atlikti registraciją ir kt. Ir svarbiausia visa tai padaryti keliais mygtukų paspaudimais.

Trečia – rezervuoti bilietus, juos apmokėti, ieškoti galite jums patogiu metu su jums patogiausia priemonę darydami tai jums patogiu būdu. Perkant internetu jums nebereikia vykti į artimiausią kelionių agentūrą (gerai, jeigu gyvenate dideliame mieste ir turite nemažą kelionių agentūrų pasirinkimą, tačiau mažesniuose miesteliuose šis pasirinkimas yra smarkiai apribotas) jų darbo metu. Pildyti arba diktuoti begalę informacijos. Jūs tai galite padaryti jums patogiu metu, kad ir viduryje nakties, lovoje, darbo vietoje, mašinoje ar autobuse – nesvarbu, svarbu tik tai, kad turėtumėte kompiuterį arba mobilų telefoną ir interneto ryšį. Daugiau jums nereikia nieko.

Taip pat, pirkdami internetu jūs visuomet turėsite bilietus prie savęs. Atlikę rezervaciją, ją apmokėję ir prisiregistravę į savo skrydį jūs visuomet bilietus (kartais dar vadinamus įlaipinimo kortelėmis) turėsite prie savęs – tiesiog savo elektroniniame pašte iš kurio juos galėsite atsispausdinti patogiai bet kur – darbe, namuose ar spausdinimo paslaugas teikiančioje bendrovėje, kurių yra ir oro uostuose. Daugiau jokio betikslio dokumentų nešiojimosi ir saugojimo.

Žinoma, nepaisant daugybės privalumų, savarankiškas lėktuvų bilietų įsigijimas turi ir šiokių tokių trūkumu. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad čia viską turite daryti savarankiškai. T.y. pirkdami internetu jūs prisiimate riziką, kad visas bilieto įsigijimo sąlygas supratote teisingai, kad įsigijote viską, ko reikia skrydžiui, žinote bagažo gabenimo taisykles ir sąlygas. Trumpai tariant – su savarankiškumu jūs gaunate ir atsakomybę žinoti taisykles ir tinkamai jas pritaikyti patiems. Deja, tačiau reikia pripažinti, kad ne visi žmonės su tuo susitvarko – neretai pasitaiko atveju, kuomet žmonės nežino/nesupranta rankinio bagažo dydžių, leidžiamų vežti daiktų ar jų kiekio ir kt. Tuomet jie gali susidurti su tam tikrais iššūkiais.

Taip pat žmonės, pirkdami bilietus savarankiškai nepasidomi papildoma ir svarbia informacija, todėl kartais gali nutikti nemalonių siurprizų. Pavyzdžiui, žmogus randa pigią bilieto kainą, tačiau nepasidomi oro uostu – kartais oro uostas, kuriame leidžiasi lėktuvas gali būti taip nutolęs, kad kelionės kaina nuo oro uosto iki viešbučio gali kainuoti daugiau nei bilietas į kurią nors šalį.

Tačiau, jeigu jūs mokate ir galite skaityti, pasigilinti tiek į oro skrydžių bendrovių taikomas taisykles, tiek ir savo kelionės maršrutą – pirkti bilietus internetu labai apsimoka, nes sutaupysite tikrai daug laiko ir pinigų.

Palikite atsiliepimą