Lietaus nuvedimo sistemų funkcionalumas jūsų kieme

Lietaus nuvedimasElementaru, jog kiekvieni namai tokioje šalyje, kaip Lietuvoje, kur dažnai sulaukiame drėgno ir lietingo oro, privalo turėti funkcionalią lietaus nuvedimo sistemą. Iš pažiūros šios sistemos kaina nepasirodys maža, bet ar kada pagalvojote kaip lietaus nuvedimo sistemos gali jums atnešti naudos ir taupyti pinigus, apgalvotai ir protingai jas sumontavus? Iš tiesų, tai ne tik apsauga nuo vanens kaupimosi ant jūsų stogo, bet ir puiki, eklogokiška taupymo sistema, ypatingai jei auginate savo kieme daržus ar gėlynus.

Lietaus vandens panaudojimas

Iki šiol dažniausiai Lietuvoje sutinkamos lietaus nuvedimo sistemos, kurios lietų nuveda arba tiesiai ant žemės, arba šiek tiek po žeme ir leidžia jam vis dėlto susigerti į žemę. Tačiau užsienyje šiandien itin paplitusios lietaus nuvedimo sistemos, kurios surinktą lietaus vandenį surenka į vieną vietą tam, kad galėtų jį pakartotinai panaudoti. Tai be galo ekonomiškas bei gamtą saugantis, ekologiškas sprendimas.

Šiandien Lietuvoje jau galima sutikti namų, kur nuvedamas lietus kaupiasi jei ne po specialiomis talpomis po žeme, tai nemažose statinėse iš kurių vandenį naudoja laistyti daržams bei sodams. Su talpomis įrengtomis po žeme yra kur kas paprasčiau – jos iš karto gali būti sujungtos su lauko laikstymo mechanizmais ir automatišai laistyti per sodo žarną ar mechanizmą vandenį ten, kur jums patogu, taip išvengiant vandens pilstymo, nešiojimo ir kitų laiką gaišinančių bei jėgas eikvojančių neskalndumų.

Užsienyje itin plačiai paplitusios sistemos, kurios kaupia vandenį specialiose patalpose po žeme ir yra integruotos ne tik į vejos, gėlyno ar daržo laistymo reikmes, tačiau ir į jūsų namus. Kur? Ar kada pagalvojote kiek daug pinigų išleidžiate vandeniui nuleidžiant vandenį tualete? Per mėnesį susidaro be galo dideli kiekiai vandens ir jei ne pusė, tai bent jau trečdalis jūsų mokesčių už vandenį yra būtent už nuleistą į tualetą vandenį. Akivaizdu, kad tai yra būtinas dalykas, kurio negalime atsisakyti, tačiau vis dažniau pasaulyje galime sutikti funkcionalias sistemas, kurios lietaus vandenį naudoja būtent tualeto nuleidimo reikmėms. Tai be galo protingas sprendimas. Ar bent įsivaizduojate kiek pinigų sutaupoma per metus ir kiek išsaugoma vandens? Išties įspūdingas sprendimas.

Palikite atsiliepimą