Veterinarų patarimai, kaip padėti alergiškam augintiniui

Rūpinimasis gyvūno sveikata – daug darbo ir atsakomybės reikalaujantis procesas. Jei matote, kad jūsų augintinis negaluoja, neignoruokite gyvūno pagalbos prašymo, kadangi bet koks delsimas gali baigtis skaudžia netektimi. Be to, dalis gyvūnų, kaip ir žmonės, gali būti alergiški, todėl jų mityba ir priežiūra yra labiau specifinė, nei kitų augintinių. Visais atvejais bendraukite su profesionaliais veterinarais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir suteiks vertingų patarimų, pvz., vilniečių itin palankiai vertinamas Jakovo veterinarijos centras yra pasiruošęs padėti sergantiems gyvūnams, rūpinasi profilaktine augintinių priežiūra, dirba su modernia įranga, užtikrinančia tikslius tyrimus ir diagnozes.

Alergijos priežastys ir simptomai

Veterinarijos paslaugosPraktika rodo, kad gana didelė augintinių dalis yra alergiška vienam ar kitam produktui. Paprastai alergija pasireiškia bėrimu ir odos sudirginimu. Gyvūnas dažnai kasosi, sunkiai tuštinasi arba viduriuoja. Alergija maistui gali pasireikšti ir ausų uždegimu, virškinamojo trakto sutrikimais. Tokiu atveju būtina nustatyti, koks produktas sukelia problemas ir atitinkamai subalansuoti šuns ar katės mitybą.

Veterinarai teigia, kad paprastai šuns alergija maistui pasireiškia dėl genetinių priežasčių, o tai reiškia, kad grynaveislių šunų mityba dažniausiai turi būti kur kas kruopščiau stebima. Dažniausiai alergijas sukelia pieno produktai, kiaušiniai, jautiena, vištiena, kiauliena, žuvis. Tiesa, alergiją gali sukelti ir aplinkos veiksniai, pvz., antibiotikų vartojimas. Jei mažas šuniukas yra gydomas antibiotikais, gali būti, kad ateityje jis turės polinkį į alergiją, kadangi vaistai ardo natūralią žarnyno florą.

Kaip rūpintis alergišku augintiniu?

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad alerginė reakcija ne visuomet pasireiškia iš karto, t. y. šuo gali kelis metus valgyti tą patį maistą ir staiga jam pasireikš alergija, kadangi gyvūno organizmas buvo nuolatos veikiamas alergenų. Kad išvengtumėte šių problemų, būtina atidžiai stebėti augintinį ir jo elgesį, reguliariai konsultuotis su gydytoju dėl gyvūno sveikatos, atlikti profilaktinius tyrimus. Nors nustatyti alergiją konkrečiam maisto produktui nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti, vis dėlto, konsultacijos su gydytoju padės išsiaiškinti galimas alergijos priežastis. Jei jūsų augintiniui pasireiškia alergija ir žinote, kuris maisto produktas jam kenkia, šį reikėtų pašalinti iš gyvūno mitybos raciono. Galima rinktis ir specialius alergiškiems augintiniams skirtus ėdalus. Visais atvejais pasikalbėkite su specialistu, kuris padės sudaryti tinkamą mitybos planą ir užtikrinti, kad jūsų augintiniui netrūktų vienų ar kitų maisto medžiagų bei vitaminų.

Vienas atsiliepimas apie “Veterinarų patarimai, kaip padėti alergiškam augintiniui

  1. Mano sfinksą ištisai berdavo kai pirkdavau maistą iš prekybos centrų. Pirma nesupratau dėl ko, bet kai pakeičiau maistą ir pradėjau pirkti iš specializuotos parduotuvės internetu , visi bėrimai pranyko. Tai pasirodo, kad greičiausiai dėl prastos kokybės maisto tos problemos buvo. Dabar kiek maitinu tuo nauju, nei karto dar jokių problemų ar pabėrimų nebuvo. Va ką reiškia kokybė.

Palikite atsiliepimą