3 buhalteriniai patarimai, kurie patars kiekvienam

Nesvarbu ar tvarkote didelės sostinės įmonės buhalteriją ir jums svarbu buhalterinė apskaita Vilniuje, ar individualiai dirbate mažoje bendrovėje, visais atvejais verta įsiminti keletą paprastų patarimų, kurie padės kiekvienam žmogui, turinčiam bent šiokį tokį santykį su buhalterija. O jį mes turime.

Tikrinkitės savo buhalterinius duomenis interneto platformose

Apskaita VilniujeAr žinojote, kad net jeigu nieko per daug gyvenime neveikiate, yra, kas kaupia apie jus duomenis ir vis tiek galite matyti tam tikrus buhalterinius rodiklius apie save bei savo veiklas. O taip pat – kad nemažai institucijų optimizavosi bei persikėlė į internetą. Tad galima prisijungti prie EDAS elektroninės valdžios vartų, prie savo VMI paskyros, prie savo SODROS. Ir ten pamatyti daug dalykų, kurių anksčiau negalėdavote pamatyti internetu. Kaip asmenybės patvirtinimas paprastai laikomas prisijungimas prie savo banko sąskaitos. Tad būtent internete galite pamatyti, kiek SODROS pensijos esate sukaupę, kokią išmoką gautumėte, jeigu turėtumėte biuletenį, kokios būtų jūsų motinystės atostogos ir pan. Šie skaičiavimai atskleistų, kokias sumas iš tiesų esate uždirbę, sukaupę, sumokėję, kiek mokesčių esate sumokėję. Dažnai mes per mažai domimės savo asmenine buhalterija dėl to net nepastebime, kad praleidome kokią nors svarbią įmoką, o gal už ką nors nesusigrąžinome mokesčių. Vien dėl įdomumo – kartais prisijunkite internete prie sistemos ir sužinokite šį tą apie savo mokesčius.

Žinokite svarbiausius dalykus iki pajamų deklaravimo

Kad geriausias laikas tą padaryti? Gal iki pajamų deklaravimo. Taigi, dar vienas svarbus dalykas kiekvieno suaugusio žmogaus gyvenime – pajamų deklaravimas. Jeigu pajamų neturite, beveik nieko daryti ir nereikės. Tačiau vis tiek visiems verta susipažinti su galimybėmis. Pavyzdžiui, kad 2 proc. savo tam tikrų mokesčių galite skirti įvairioms organizacijoms, menininkams, politikams ir pan. Tai verta žinoti anksčiau, o deklaruojant pajamas nepatingėti užpildyti dar vienos formos ir nukreipti savo pinigus šia pasirinkta kryptimi.

Esant neaiškumams – nedarykite visko patys

Dar vienas pasiūlymas lengvesnio buhalterinio ir finansinio gyvenimo link: naudotis profesionalų paslaugomis, kai tai reikalinga. Gal dabar sunkiai įsivaizduojate tai, kas galėtų būti aktualu vėliau, kai imsitės savarankiško darbo, o gal įkursite mikro įmonę. Tačiau visais atvejais kartais gali tekti padirbėti su buhalterija. Nieko nuostabaus, kad sudėtingų atvejų išspręsti jūs nemokėsite. Taigi, užuot leidę valandų valandas internete ir ieškoję atsakymo, pasisamdykite buhalterius, kad šie greitai ir efektyviai padėtų išspręsti jūsų klausimus.

Palikite atsiliepimą