Nesutarė, ar turi sumokėti už perdaromą darbą

Ieškant teisingumo, nebūtinai reikia iškart kreiptis į teismą. Kai kuriuos dalykus galima padaryti tiesiog stengiantis surasti kompromisą ir paprastesniais būdais. Pavyzdžiui, https://www.medijuok.lt/ siūlo teisminę mediaciją, kurios metu yra nagrinėjama situacija teisiniais pagrindais ir pateikiama galima bylos baigtis, įsivaizduojant, kad ji būtų sprendžiama teisme. Į čia ir kreipėsi dizainerė, kaltindama reklamos agentūrą dėl priverstinio perteklinio darbo ir nesumokėto uždarbio.

Susitarė daryti užduotis, kurios įtiktų agentūros atstovei

Teisinės konsultacijosŠia teismine mediacija dizainerė susidomėjo, nes pati, kaip sakė, yra nekonfliktiška, nenori eiti į teismus, tiesiog nori teisybės. Konfliktas kilo dėl keleto plakatų, kuriuos turėjo padaryti dizainerė. Tam tikram projektui, reklamos agentūrai reikėjo padaryti kelis plakatus, kurie vėliau keliautų ministerijoms. Buvo pasamdyta laisvai samdoma dizainerė plakatams sukurti. Projektų vadovė iš agentūros susitarė, kad tai ji ir bus atskaitomasis asmuo, kuris nuspręs, ar projektas padarytas gerai, ar blogai, dizainerė pagal tai padarys, o vėliau šiuos plakatus agentūros atstovė siūlys ministerijai, kuri yra agentūros klientė.

Viskas tiko, pinigai buvo sumokėti

Pagal susitarimą, dizainerė padarė plakatus, keletą kartų juos taisė pagal agentūros atstovų pastabas, kol išgavo tobulą variantą. Pinigai buvo pervesti už atliktą darbą.

Sutartį atidėliojo ir jos neduodavo

Kaip teisminės mediacijos metu pažymėjo dizainerė, kuri pati ir kreipėsi į mediaciją dėl pagalbos, sutarties pasirašymo vilkinimas dėl įvairiausių priežasčių vyko visą laiką ir agentūra niekaip neparengdavo sutarties, nors viskas jau buvo padaryta. Staiga vieną ankstų rytą projektų vadovė paskambino, pasakė, kad buvo pervesti pinigai, sutartis padaryta ir reikia skubiai atvažiuoti pasirašyti jos. Tai labai nepatiko dizainerei, tačiau, šiaip ar taip, darbai jau buvo baigti, taigi, ji nuvažiavo, pasirašė tą sutartį.

Po kurio laiko liepė viską perdaryti

Praėjus mėnesiui, darbų vadovė paskambino ir pasakė, kad plakatai netiko ministerijai ir reikia juos visus perdaryti. Čia atsirado tokia spraga, kad tik tada iliustratorė pamatė, jog nepasirašė darbų perdavimo – priėmimo akto. Ji buvo, galima sakyti, pričiupta už uodegos ir dėl to, nors ir buvo gavusi pinigus bei juos jau išleidusi, turėjo dar kartą per naują daryti tuos pačius plakatus.

Mediacija išryškino darbdavio kaltę

Dizainerė jautėsi apgauta, jog turėjo stengtis įtikti ir keisti viską pagal reklamos agentūros darbuotojus, vėliau buvo atsiskaityta, viskas baigta, o sutartis ilgai vilkinta. Už papildomus plakatus ji norėjo gauti atlygį. Čia mediatorė įžvelgė išnaudotojišką kaltę darbdavio ir pasakė, kad teismo atveju darbdavys būtų apkaltintas ir nuteistas. Taigi, dizainerė ir darbdavė susitarė gražiuoju ir dizainerei buvo už viską sumokėta.

Palikite atsiliepimą