Kaip pagal KET skirstomos automobilių šviesos

Tam, kad galėtumėte važinėti saugiai pagal visas KET taisykles, automobiliu lemputes reikia turėti tvarkingas kiekvienoje apšvietimo sistemoje. Kiek ir kokių šviesų, matomų iš išorės, o ne salone, turi automobiliai?

Dienos šviesos

Profesionalios lemposŠias šviesas išrado Skandinavijoje, kur ėmus naudoti dienos šviesas, itin sumažėjo avaringumo skaičius. Nuo 2011 m. Lietuvoje taip pat privaloma naudoti automobilyje įrengtas dienos šviesas. Jeigu kas nors neveikia, pasikeisti ar nuspirkti galima čia: https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes. Senesnėse mašinose dienos šviesų nėra, todėl galima naudoti artimųjų žibintų šviesas. Tuomet švies ir automobilio galinės artimosios šviesos. Dienos šviesų atskirų privalumas tas, kad jos ir švies tik priekyje. Dienos šviesą būtina naudoti šviesiuoju paros metu.

Artimosios žibintų šviesos

Artimosios žibintų šviesos naudojamos tamsiuoju paros metu, o tai laikas, kada tik ima leistis saulė, nuo tada, iki kada ima kilti. Tad ne visiškai sutemus įsijungiame artimus žibintus, o kai tik ima temti arba dar nėra pilnai išaušę. Šios šviesos apšviečia maždaug 40 – 50 metrų kelio ruožą, todėl saugus rekomenduotinas greitis su artimosiomis šviesomis yra 50 km per valandą, nors galima važiuoti ir greičiau, nėra draudžiama.

Tolimosios žibintų šviesos

Jos galimos tamsiuoju paros metu ne miestuose, ne gyvenvietėse, kai yra tiesus kelias be kliūčių, kai niekas neduoda signalų dėl akinimo, kai iki kito vairuotojo yra likę daugiau kaip 150 metrų atstumas. Šios šviesos šviečia 150 metrų ruožą. Laikoma, kad su tokiu apšviestumu saugus greitis gali būti 80 – 90 km per valandą.

Posūkio žibintai

Jie yra geltonos spalvos, naudojami siekiant pranešti vairuotojus apie posūkį. Avarinės šviesos signalai išgaunami paspaudus avarinių mygtuką salone, ar nulenkus svirtelę. Tuomet ritmiškai mirkčioja būtent visos geltonos automobilio šviesos, įskaitant posūkio žibintus.

Rūko žibintai

Ne visi automobiliai turi rūko žibintus, dažniausiai jie įrengiami žemiau, yra horizontaliai pailgi. Šviesa sklinda ne į tolį, o labiau į šonus, dėl to galima matyti ir esant blogoms oro sąlygoms: sniegui, lietui, rūkui. Dar rūko žibintus galima naudoti tuomet, jeigu sugenda priekinis kairys artimųjų šviesų žibintas. Tuomet įsijungus rūko žibintus galima važiuoti iki artmiausios vietos, kur galima taisytis automobilį.

Stabdymo signalo žibintai

Jie yra sumontuoti gale, tai raudonos šviesos paprastai žibintai, ir jie užsidega automatiškai, kuomet yra stabdoma, lėtinama.

Registracijos numerio apšvietimo lemputės

Privalo būti apšviestas registracijos numeris, nes tai numato Kelių eismo taisyklės.

Palikite atsiliepimą