Šiuolaikiški sietynai ir jų funkcionalumas

SietynaiTurbūt dar iš vaikystės pamename atributus, be kurių neapsiėjo nė vieni namai. Tai didžiuliai, įvairiais raštais marginti kilimai, pusę kambario užimančios ąžuolinės spintos bei sekcijos ir, žinoma, sietynai. Pastarieji būdavo pagaminti iš keleto dalių, padabinti įvairiais karoliukais, raižiniais ir kitomis detalėmis. Nors laikai pasikeitė, sietynai vis dar liko neatsiejama erdvesnių namų ir klasikinio interjero dalimi. Tačiau kito jų forma, funkcionalumas bei dizainas. Daugelį jų galima pritaikyti ir moderniam, skandinaviško tipo interjerui.

Spalva

Anksčiau tradiciškais buvo laikomi šviesūs, skaidrių atspalvių sietynai. Šiuo metu vyrauja kur kas platesnis asortimentas, kuriame rasite net ir juodą, raudoną, mėlyną ar kitas ryškias spalvas. Pagal užsakymus galima išsirinkti ir žaismingus, kelių skirtingų atspalvių sietynus, kurie pagyvins interjerą bei tiks vertinantiems originalius, nestandartinius sprendimus. Taip pat be galo populiarūs įvairūs paauksavimai, sidabro piešiniai, suteikiantys elegancijos, prabangos. Toks dizainas ypač mėgstamas provanso stiliaus šalininkų bei žmonių, kurie nebijo pompastikos, ekstravagancijos.

Forma

Kad ir kokios asociacijos mums bebūtų išlikę galvoje, šiuolaikiniai sietynai gali būti įvairių formų, kurios juos daro itin moderniais bei pritaikytais bet kokioms erdvėms. Jei jums artimas minimalizmas, galite rinktis šviestuvus, turinčius ne daugiau nei tris dalis, kurios sujungtos simetriškai bei neapkrautos papildomais papuošimais, grandinėmis ir pan. Jei jus domina išskirtiniai sietynai, neabejotinai rasite ir įdomių konstrukcijų, renesanso laikus menančių ar šiuolaikiškais piešiniais dailintų dirbinių, kurie ne tik suteiks kambariui šviesos, bet ir puoš jūsų lubas bei interjerą.

Funkcionalumas

Sietynai gali būti pritaikyti ne tik pagrindiniame kambaryje ar valgomajame, bet ir kitose erdvėse. Vis populiaresniais tampa sietynai, įrengti vonios kambaryje ar miegamajame. Žinoma, juos reikia derinti ir prie kitų interjero detalių bei nepersistengti. Jei vonios kambariui pasirinkote įprastą, klasikinį stilių, perpintą su modernumu, jums tiks kuklus, vienspalvis, pernelyg neišsiskiriantis sietynas. Jei norite, kad miegamasis tiesiog tviskėtų prabanga, įsigykite 7 ar net daugiau dalių sietynus su žėrinčiais papuošimais, nuo kurių kiekvieną vakarą negalėsite atplėšti akių. Svarbiausia, kad šviesa sklistų iš jums malonios ir priimtinos aplinkos, tad renkantis šviestuvus, vadovaukitės intuicija bei namuose vyraujančia atmosfera.

Palikite atsiliepimą