Skaičiuoti mokesčius patiems ar samdyti buhalterius?

MokesčiaiKiekvienas žmogus dirba savo darbą, bent jau idealiame pasaulyje. Bet štai individualiai dirbantys arba tik labai mažą įmonę turintys žmonės kartais daro viską, ir ant jų pečių kliūva ir teritorijos tvarkymas, ir UAB steigimas, ir buhalterinė apskaita, ir vadyba, ir komunikacija… Patarlės sako, kad būti auksarankiu ir viską daryti pačiam nėra geriausias pasirinkimas, tačiau visgi žmonės yra tokie padarai, kurie mėgsta dirbti viską patys, jeigu atrodo, kad tai padės sutaupyti. Tik ar tikrai visada padės? Šiandien gilinamės ir aiškinamės, kiek iš tiesų sutaupysite, ir kiek prarasite, jeigu buhalterinė apskaita bus jūsų pačių reikalas. Taigi, kas geriau – samdytis buhalterius ar daryti apskaitą patiems?

Auksarankio metodas

Gali būti, kad tai jūsų pirmasis bandymas kurti savo verslą ir jūs labai nuoširdžiai savimi tiki. Pasiskaitysite viską internete, pasikalbėsite su pažįstamais verslininkais, kurie daugiau mažiau papasakos, kaip iš tiesų atrodo tas darbas, kuriame dirbsite. Tačiau jūs vis tiek nežinosite tiksliai, kaip ką daryti, ir tai, ką darysite, bus tik tam tikras bandymų ir spėjimų kelias. Gal jis jums pasitvirtins, o gal ir ne. Tačiau, jeigu kas nors nesigaus, žinokite, kad tokia yra kaina. Net ir dirbant pagal individualią pažymą, reikia mokėti apskaičiuoti savo mokesčius. Gegužės pradžioje žmones dažnai ima panika, nes jie dar nebūna deklaravę pajamų ir net nežino, kaip tą daryti, nuo ko pradėti. Jeigu nenorite atsidurti jų kailyje, jeigu norite iškart žinoti, kaip valdyti mokesčius ir finansus, reikėtų specialistų.

Patikimi partneriai

Net jeigu žengiate dar tik pirmuosius žingsnius, jums jau gali padėti patikimi partneriai tose srityse, kur nesate labai patyrę ir nesate patys geriausi. Tarkime, jeigu jums pavyks taip viską susitvarkyti, kad prasidės UAB steigimas, jums vis tiek bus daug klausimų dėl dokumentų, dėl darbuotojų atlyginimų, dėl įvairių mokesčių ir įmonės biudžeto. Štai tada bus labai patogu, jeigu jūsų UAB buhalterinė apskaita ir bus vykdoma profesionalių buhalterių. Jūs galėsite savo laiką nukreipti ir investuoti ten, kur jums geriausiai sekasi, galbūt galėsite sugalvoti, kaip padidinti įmonės pajamas, užuot skaičiavus mokesčius ir bandžius padaryti tai, kas nėra jūsų darbas. Taigi, vieni taupo ir moka du kartus, kiti iškart nusisamdo specialistus, kurių reikia jų verslui. Būkite vieni iš tokių žmonių ir pamatysite, kaip jums tai gyvenime iškart atsipirks.

Vienas atsiliepimas apie “Skaičiuoti mokesčius patiems ar samdyti buhalterius?

  1. Itin mažoms įmonėms labiau apsimoka skaičiuoti mokesčius patiems negu samdyti buhalterius, o didesnėm priešingai. Kaip ir sandėlio valdymo programos dažniausiai tinka didelėms įmonėms, tačiau būna mažų įmonių kurios naudojasi šiomis paslaugomis, kad minimizuoti įšaldytas apyvartines lėšas bei užtikrinti gautų užsakymų įvykdymą laiku.

Palikite atsiliepimą