Ar jums reikalingas grūdų sandėliavimas?

Nauji saugojimo sprendimaiDaugeliui ūkininkų svarbus klausimas yra susijęs su grūdais. Po derliaus nuėmimo reikia pasirūpinti tokiais darbais, kaip džiovinimas, valymas, sandėliavimas ir pan. Ką apie tai reikia žinoti?

Pirmiausia reikia žinoti, kad nuėmus derlių, reikės grūdus kažkur sandėliuoti. Bet kur juos laikyti negalėsite, todėl turėsite surasti tinkamą vietą jų sandėliavimui. Svarbu žinoti, kad netinkamai paruoštas sandėliavimui derlius, gali greitai sugesti. Tam, kad grūdai ilgai išsilaikytų, reikia juos tinkamai apdoroti. Tai svarbu tam, kad grūdai išsaugotų savo savybes ir nepaprastų maistinių savybių.

Dažnai klaidingai galvojama, kad derliaus sėjimas, priežiūra ir nuėmimas yra svarbiausi darbai, kurie reikalauja specialių žinių bei įgūdžių. Iš tikrųjų taip nėra. Žinoma, parinkti tinkamas sėklas, paruošti žemę, teisingai pasėti bei tinkamai rūpintis derliumi yra svarbu. Taip pat svarbu ir laiku nuimti derlių, tačiau tuo darbai nesibaigia. Reikia žinoti, kad po derliaus nuėmimo jau pačią pirmą parą prasideda procesai, kurie įvardijami kaip gerųjų savybių netekimas. Visos grūdinės kultūros po nuėmimo pradeda prarasti savo naudingąsias medžiagas. Taip yra dėl to, kad jose kaupiasi drėgmė ir tai tampa palankia terpe plisti kenkėjams ir bakterijoms. Tam, kad to išvengti, reikia imtis apdirbimo darbų. Kaip visa tai vyksta? Visas derlius tikrinamas. Tiksliau sakant patikrinama grūdų kokybė, kurių metu nustatoma drėgmė, priemaišos ir kt. Vėliau, kai jau viskas žinoma, vyksta tam tikri apdirbimo procesai. Priklausomai nuo grūdų būklės, gali būti grūdų valymas ar džiovinimas ir t.t. Tik tinkamai paruošti grūdai tinkami tolimesniems procesams. Kai jau viskas paruošta, tai laukia sandėliavimas. Šiuo metu tai galima padaryti ir specialiose vietose, kurios paruošia sandėliavimo paslaugomis užsiimančios įmonės. Ne visi ūkininkai turi tinkamas patalpas sandėliavimui, todėl galima surasti, kas tiekia šias paslaugas. Beje, reikia žinoti, kad tinkamai sandėliuojant grūdus, galima jų gerąsias savybes išlaikyti net kelis metus. Tai leidžia efektyviai vystyti darbą. Juk grūdinių kultūrų auginimas nėra paprastas, o ir derlius priklauso ne tik nuo įdėto darbo, bet ir nuo oro sąlygų, todėl juos išlaikyti geros kokybės ilgą laiką, yra svarbu.

Nors atrodo, kad derliaus nuėmimas jau yra svarbiausių darbų pabaiga, tačiau taip nėra. Neatlikus visko iki galo taip kaip reikia, galima derlių sugadinti. Todėl labai svarbu po nuėmimo viską atlikti taip, kaip reikia. Svarbu pasirūpinti derliaus paruošimu sandėliavimui ir išrinkti tinkamą vietą grūdų sandėliavimui. Tuomet derlius bus saugus.

Vienas atsiliepimas apie “Ar jums reikalingas grūdų sandėliavimas?

  1. Grūdų sandėliavimas yra aktualus daugeliui ūkininkų, kurie ieško ekonomiško bei praktiško sprendimo. Manau vienas geriausių bei patogiausių pasirinkimų tokiu atveju galėtų būti Storex tentiniai angarai.

Palikite atsiliepimą