Kada vaikui reikalingas psichologas?

Vaikų emocinė būklė yra labai svarbi, todėl pastebėjus tam tikrus ženklus, rodančius, kad kažkas ne taip kaip turi būti, turite ieškoti priežasčių. Ne visuomet tėvams pavyksta patiems nustatyti priežastį ir viską išspręsti, todėl tuomet reikia psichologo konsultacijos. Daugiau apie tokią galimybę sužinosite https://asklinika.lt/ interneto svetainėje.

Medicinos paslaugosLabai svarbu nuolat stebėti vaiko emocinę būklę. Apie jos pakitimus galima sužinoti pastebėjus tam tikrus pasikeitimus. Tai gali būti ilgą laiką trunkanti bloga nuotaika, kuri pasireiškia tuo, kad vaikas yra prislėgtas ir liūdnas. Jis gali dažnai be priežasties verkti ir būti irzliu. Taip pat apie tai išduoda ir pyktis, kuris gali greitai pasireikšti ir dingti. Jeigu pastebite šiuos simptomus ar nuolatinę jų kaitą, reikia kreiptis į psichologą. Taip pat reikia būti atidiems, nes tokie emociniai sutrikimai gali pasireikšti ir kaip rimti fiziniai negalavimai. Tuomet vaikas gali nuolat jausti pilvo, galvos ar širdies skausmus. Jam gali tapti sunku kvėpuoti. Žinoma, pirmiausia pastebėjus tokius simptomus, reikia kreiptis pas šeimos gydytoją ir atlikus visus tyrimus galima bus sužinoti ar šie fiziniai negalavimai turi ne psichologinę priežastį. Jei priežastis nenustatoma, tai metas užsirašyti apsilankymui pas psichologą.

Neretai vaikai turi problemų po tam tikrų įvykių, kurių metu pasikeitė jų gyvenimas. Tai vadinama adaptacijos sunkumais. Jie pasireiškia tokiais atvejais, kai vaikas pakeičia mokymo įstaigą ar gyvenamąją vietą. Taip pat tai gali paūmėti tuomet, kai tėvai skiriasi. Netgi galima pastebėti daug tokių atvejų, kuomet šeimoje gimsta kitas vaikas ir tuomet turima dėl to adaptacijos sunkumų. Tai pasireiškia įvairiais pykčio priepuoliais, liūdesiu ar verkimu be priežasties. Žinoma, kad iškart pasikeitus aplinkybėms nereikia skubėti pas psichologą, tačiau pastebėjus, kad ilgesnį laiką vaikui nepavyksta su tuo susitaikyti, tai reikia pagalvoti apie pagalbą.

Taip pat dera kreiptis pagalbos ir tais atvejais, kai vaikas patiria potrauminį stresą dėl netekties, ligos, prievartos ar kitų panašių sunkių išgyvenimų. Be to, pastebėjus, kad sutriko vaiko elgesys, reikia į tai atkreipti dėmesį ir ieškoti to priežasčių. Net toks elgesys, kaip nepaklusnumas ar impulsyvumas gali išduoti, kad vaikas turi rimtų problemų su kuriomis jis nepajėgus susitvarkyti savarankiškai, todėl metas ieškoti profesionalios pagalbos. Laiku kreipiantis pagalbos bus galima greitai surasti priežastį ir rasti būdą ją išspręsti. Svarbu tik pasitikėti psichologu ir atsiverti.

Palikite atsiliepimą