Jei ketinate kirsti savo mišką…

Repelentai namusoeKai vaikštome po mišką, kuriame galbūt naudojami repelentai nuo stirnu, vis tiek galvojame, kad tai visų miškas. Į kurį mišką nenuvažiuotume, ten, atrodo, mūsų miškai. Mūsų visų miškai, kur visi galime vaikščioti ir jaustis laimingais. Tačiau iš tiesų tai gali būti ir privatūs miškai. Tiesiog įstatymas draudžia apsitverti savo miško hektarus, taip pat leidžia žmonėms laisvai vaikščioti po mišką ir grybauti. Tačiau, jeigu tai jūsų miškas, tai tik jūs jame galite pasidėti ūkinį pastatą ar statyti sodo namelį, o ir kirsti mišką. Sakykime, atėjo laikas kirsti savą mišką. Ką reikėtų žinoti ir apie ką pagalvoti?

Turėkite gerą pjovimo techniką

Pirmiausia, tikimės, kad mišką kirsite ne su atšipusiu kirvuku, o turėsite geros technikos, galbūt gerą grandininį pjūklą: https://parkutechnika.lt/akumuliatoriniai-grandininiai-pjuklai. Tai svarbus dalykas, kadangi kertant mišką darbas atliekamas tikrai didelis. Jį reikia atlikti saugiai ir stengtis optimizuoti savo darbą, kad ir kokiu tikslu tas miškas kertamas. Taigi, tai reiškia, kad tikrai reikia turėti geros technikos.

Gaukite reikiamus leidimus

Net ir kertant savo mišką, gali tekti pasirūpinti reikiamais leidimais. Visgi miškai – mūsų nacionalinis pasididžiavimas, o kartu ir dalykas, kuris vadinamas mūsų šalies naudingaisiais ištekliais. Tad taip paprastai nusipirkę dalį miško negalėsite imti jį ir išsikirsti viską, nieko nepaliekant. Turėsite žiūrėti, kada ką ir kiek galima kirsti, gauti leidimus ir atitinkamai vykdyti numatytą planą.

Turėkite visas saugumo priemones

Kertant mišką reikia tą daryti atsargiai. Jeigu nuomojatės sunkiąją techniką, reikia saugotis ir atsargiai ją vairuoti, nestatyti tose vietose, kur gali užvirsti medžiai. Taip pat kirtėjai galbūt kirs su grandininiais pjūklais. Būtinai reikia dėvėti šalmą, apsauginius batus, gal net neperpjaunamas pirštines. Tai gali apsaugoti nuo krentančio medžio smūgio, o taip pat nuo nukritusio ar atšokusio pjūklo grandinės ašmenų.

Būkite geros fizinės formos

Galiausiai – nepersidirbkite. Jeigu persidirbsite ilgiau sėdėdami prie kompiuterio, viso labo, skaudės akis, galvą ar stuburą. Jeigu persidirbsite su pjūklu miške – galite prarasti gerą fizinę formą ir susižeisti, netgi mirtinai. Tad būkite atsargūs ir pagailėkite savęs. Net jei spaudžia terminai, dirbti galima tik esant pajėgumui, pavalgius, atsigėrus, nesergant, neapsvaigus ir žinant, kad tinkamai išsimiegojote. Prisiminkite, kad jūsų gyvybė ir gyvenimas ir svarbesni dalykai negu suspėti kažkokius darbus padaryti laiku ir negauti pylos nuo darbdavio ar užsakovo.

Palikite atsiliepimą