Kodėl statybos dažniausiai trunka ilgiau nei planuota?

PriekabosKai planuojate statybų projektus, daug dalykų apžiūrite ir įvertinate iš anksto, pavyzdžiui, statybų transportą: https://www.truckfind.lt/specializacijos/puspriekabes. Tačiau, atrodo, nors ir viską darote apgalvotai ir iš anksto, statybos galiausiai užtrunka ilgiau negu nortumėte. Kodėl taip visuomet atsitinka?

Neranda tinkamo transporto

Statyboms reikalinga komunalinė technika sezono metu tikrai gali būti išgraibstoma. Ir savivarčiai ir sunkvežimiai su kranu, ir puspriekabės ir kitas transportas staiga tampa labai paklausus. Tad gali būti, kad tokiu metu tenka pradėti darbuotis tiesiog labai smarkiai ieškant tinkamo transporto. Tą tenka daryti iš anksto. Kuo anksčiau tiksliam laikui rezervuosite šią sunkiąją artileriją, tuo lengviau ir greičiau jums pavyks statybos darbai.

Nepavyksta pravažiuoti iki objekto

Kartais statybos tiesiog užsikemša dėl to, kad komunalinė technika negali pravažiuoti kažkokiomis vietomis. Pavyzdžiui, jeigu didelės statybos vykdomos sodo bendrijoje – tikrai labai pavojinga. Beveik visi planai staiga gali sugriūti paaiškėjus, kad nėra pakankamo kelio privažiuoti. Taip kartais atsitinka ir tuomet, kai statybos planuojamos kažkur daugiabučių kvartaluose. Siauri pravažiavimai taip pat gali itin užblokuoti kelią.

Vėluoja medžiagų užsakymas

Dar viena dažna priežastis, kodėl beveik visuomet stringa statybos – tai medžiagų vėlavimas. Įdomu, kad dėl šios priežasties paprastai žmonės iš anksto numato šiek tiek daugiau. Jie pasilieka laiko net ir tam medžiagų vėlavimui, nes tik taip, tik tokiu būdu gali tikėtis, kad viskas bus gerai. Tad ir jūs, jeigu planuojate statybas, numatykite bent porą savaičių papildomo laiko, kurio atsiras dėl medžiagų vėlavimo. Ir, žinoma, kiek įmanoma daugiau jų stenkitės užsakyti iš anksto.

Viską stabdo blogi orai

Kitas svarbus dalykas – tai blogų orų įtaka. Čia jau nieko nepadarysi. Yra darbų, kuriuos įmanoma dirbti ir blogu oru, ir tai dažniausiai yra vidaus apdaila. Tačiau yra ir darbų, kurie blogu oru niekaip negali būti daromi, tarkime stogo perdengimas. Juk nesinorėtų, kad lytų į kambarius. Taigi, tai irgi dalykas, kurio negali suvaldyti, tačiau bent jau gali tikėtis pasirinkti tinkamą sezoną, kurio metu vykdytus savo projektus.

Nukrypstama nuo projekto

Nėra užsakovo ir vykdytojų tikslių susitarimų, tenka perdarinėti statinį. O jeigu visgi tikslūs projektai ir numatyti reikalavimai yra, tačiau rangovai nuo nukrypsta, vėlgi tenka kažką daryti per naują. Statybininko darbas yra labai atsakingas ir viską, ką darai, turi daryti tikrai atsargiai. Taigi, ir su darbais reikia suktis atsargiai.

Palikite atsiliepimą