Mitai ir tiesa apie plastinę chirurgiją

ChirurgijaSakoma, kad plastikos chirurgai daro stebuklus, tačiau gerai pagalvojus ir tai galima pavadinti mitu. Gal net daug didesnis stebuklas yra tas, kurį padaro ne plastikos, bet bendros praktikos chirurgai, gydytojai. Tie, kurie transplantuoja organus, kurie kone prikelia žmones iš numirusiųjų, išsaugoja gyvybę, juk ji svarbiausia. Visgi tai, kas vizualu ir išoriškai iškart pastebima, mums atrodo kaip didesnis stebuklas, todėl sutikę seniai matytą pažįstamą galite net nesužinoti, jog jam buvo dukart šuntuotos kraujagyslės ir jis vos buvo ištrauktas iš mirties gniaužtų. Tačiau, jeigu bus jo kumpa negraži nosis ištiesinta į holivudinę – sakysite, kad plastikos chirurgai daro stebuklus. Iš tiesų, tai mums atrodys stebuklu ir dėl to, kad ne kiekvienas žmogus darosi plastines operacijas, ir ne kiekvienam jam reikia tokių procedūrų. O iš tų, kurie turi ką patobulinti, taip pat yra tik keli, kurie ryžtasi. Taigi, plastinė chirurgija tampa apipinta mitais ir mes imame tikėti informacija, kuri nebūtinai yra patvirtinta… Štai keletas mitų ir jų išaiškinimų apie plastinę chirurgiją.

Iškart tapsite kaip tigras

Vienas iš mitų yra toks, kad plastikos chirurgai vos ėmę operuoti kokią nors moterį, tuojau ją padarys panašią į tigrą. Iš tiesų, toks variantas yra įmanomas ir galimas tik tada, kai tų operacijų daroma metai iš metų, be saiko daug. Mes visi esame matę nepavykusių operacijų (dažniausiai žvaigždėms) rezultatus. Bet taip nutinka dažniausiai dėl to, kad patys pacientai nejaučia saiko ir jų tikrojo seno kūno jau beveik nelieka, visur atsiranda tik implantai ir kitos dirbtinės konstrukcijos. Tačiau jeigu žmogui reikia tiesiog kartą nusiurbti riebalus, kartą įpurkšti silikono į kur nors, o gal palyginti raukšles – greičiausiai viskas bus gerai ir tokių blogų pasekmių neliks.

Kainuoja milijonus

Dar galvojama, kad plastinė chirurgija yra be proto brangi. Tačiau taip galvoti gali tik penkiolikametė, labai sureikšminanti savo kūną, galvojanti, kad „kai užaugs“, tai būtinai išsioperuos, ir gaunantis kišenpinigių per mėnesį 5 eurus. Tačiau normaliam dirbančiam žmogui plastinė chirurgija neatrodys brangesnė netgi už bet kokią kitą privačiai atliekamą mokamą chirurgiją. Kainos yra panašios kaip ir visoje privačioje medicinoje bei chirurgijoje. Be to, galima pažiūrėti internete kainas, nes plastinės chirurgijos klinikos paprastai pateikia ir kainas, kad žmonės iš karto susipažintų ir galėtų apie tai daugiau galvoti, spręsti.

Palikite atsiliepimą