Namo statybos biudžeto planavimas

Prieš pradedant bet kokį rimtesnį darbą, visuomet reikia gerai pasiruošti ir susiplanuoti. Tai ypač aktualu kalbant apie namo statybas. Jei jau bent šiek tiek galvojote apie naujo būsto statybas, tikriausiai žinote, jog planuoti bus tikrai labai daug ką.

Skydinis namasJei vis dar nesate apsisprendę kokią namo konstrukciją pasirinkti, labai rekomenduojame pasidomėti skydiniais namais. Skydiniai namai kaina tikrai nelenkia kitų konstrukcijų tipų – priešingai, tai gali padėti jums sutaupyti. Jūs sutapytumėte ne tik pinigų, bet ir laiko, kadangi tokie namai pastatomi labai greitai, be didelių darbo jėgos reikalavimų.

Individualių namų statyba gali būti vystoma 2 būdais – arba jūs atiduodate viską į vystytojų rankas ir tiesiog atsiimate raktelius nuo namo, kuomet jis jau yra pastatytas, arba pats aktyviai dalyvaujate projekto vystyme ir planuojate bei užsakinėjate paslaugas iš skirtingų tiekėjų, perkate medžiagas ir viską kuruojate. Egzistuoja ir tarpinis variantas – užsisakyti pagrindinių namo komponentų statybą, o likusius darbus pasilikti sau. Visi šie 3 variantai iš esmės skiriasi savo kaina.

Jei nusimanote statybose ir žinote ką darote, tikriausiai protingiausia būtų statybas kuruoti pačiam. Tokiu būdu ne tik sutaupysite lėšų, bet galėsite užtikrinti kokybišką darbų atlikimą, reikalauti rezultatų. Kaip bebūtų, jei esate žalias ir apie statybas neturite jokių žinių, toks variantas gali būti pražūtingas ir netgi brangesnis. Norint sutaupyti reikia žinoti rinką ir kainas, reikia nusimanyti darbų atlikime. Priešingu atveju galite permokėti ir prisidaryti broko, kuri po visko dar reikės ir ištaisyti.

Tad planuojant namo statybos biudžetą visų pirma reikėtų nuspręsti, kokiu principu dirbsite. Tik tuomet galima judėti link konkrečių detalių. Į ką norėtume atkreipti dėmesį – galutinis namo įrengimas.

Visi žmonės planuojantys namo statybos biudžetą dažniausiai viską suskaičiuoja teisingai, tačiau pamiršta paskaičiuoti tai, jog baigiamieji namo įrengimo darbai dažnu atveju irgi gali kainuoti nemažus pinigus. Net kai jūsų namai jau stovės tvirtai ir bus pilnai įrengti iš vidaus ir išorės, jums reikės juose įsirengti viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui. Pradėkime nuo to, jog jums teks kraustytis, o tai taip pat kainuos. Tuomet jums reikės montuoti baldus, instaliuoti įvairius įrenginius. Jei nedarysite to patys, tai taip pat kainuos papildomai. Galų gale reikės susitvarkyti aplinką aplink namus, o tai taip pat nėra pigus malonumas. Viską susumavus, tokios išlaidos gali siekti net 5 procentus viso projekto vertės.

Palikite atsiliepimą