Paslaptingasis sinusitas

Sunusitu vadinamas viršutinių kvėpavimo takų uždegimas, kylantis, kada bakterijos „užlipa“ aukščiau. Jeigu pastebėjote tokius požymius kaip gelsvos ar žalsvos, pūlingos išskyros, pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, stiprus galvos skausmas kaktos srityje ir skausmingos akiduobės, atsiradęs kosulys, reikalingas kompleksiškas ir intensyvus sinusito gydymas. Dažnai minėtus simptomus papildo ir ausų užgulimas bei skausmas, pakilusi temperatūra, nemalonus kvapas iš burnos, dantis ir žandikaulį apimantis skausmas.

Sinusito gydymo būdai

Gydome sinusitąViršutinių kvėpavimo takų uždegimą gali sukelti daugybė veiksnių. Ligos židinys gali slypėti virusinėje, grybelinėje ar bakterinėje infekcijoje. Dažnai sinusitas yra glaudžiai susijęs su kitomis tuo metu žmogaus organizmą alinančiomis ligomis, pavyzdžiui, įvairiais dantų susirgimais, alergijomis, šienlige, nosies pertvaros deformacijomis ar, pavyzdžiui, polipais ir navikais, kurį laiką esančiais nosyje. Susilpnėjęs imunitetas, dažnai pasikartojančios kvėpavimo ligos taip pat padidina sinusito riziką. Jeigu žmogus yra įsitikinęs, kad sloguoja, reikia nepamiršti, kad natūraliai sloga turi praeiti per savaitę arba dešimt dienų. Jai užsitęsus ilgiau, galima įtarti sinusitą ir reikia skubiai kreiptis į specialistus dėl tinkamo gydymo paskyrimo. Esant ne itin stipriai ligos stadijai, gydytojas gali paskirti purškalų, nosies lašų, taip pat geriamų vaistų. Sinusitui gydyti specialistai pirmiausia skiria įvairiausius medikamentus. Žinoma, dažniausiai skiriami antibiotikai, tada įvairūs gleivinę raminantys, pūlingas išskyras skystinantys preparatai. Esant labai lengvai formai, žmonės dažnai gydosi liaudiškais patarimais – pasitelkia homeopatinius preparatus ir akupunktūrą, tačiau šiuos metodus taikyti patariama tik situaciją įvertinus gydytojui. Jeigu uždegimas minėtiems vaistams nepasiduoda, jau gana daug metų naudojamas pūlių traukimas adata, tačiau tai gana skausmingas, daug nemalonių pojūčių suteikiantis metodas. Medicinos centras Northway ūminį sinusitą gydyti siūlo pagal naujausias technologijas taikomu metodu, kurio metu nereikia pradurti ar kitais būdais zonduoti sinusų. Šiuo atveju į nosies ertmę įstatomas specialus siurbliukas, kuris švelniai, nesukeliant jokių nemalonių potyrių. Šis metodas labai naudingas, kada ilgai nepavyksta išsigydyti vaistais. Gydytojai metodą taiko kuo anskčiau, siekiant išvengti komplikacijų, kurios labai dažnai gali baigtis smegenų tinklelio uždegimais, pūlingu meningitu, lemiančiu klausos ir regos sutrikimus. Taigi, sinusito gydymas turi būti skiriamas nedelsiant, atsižvelgiant į visus galimus pavojų keliančius veiksnius.

Efektyvus Northway kovos su sinusitu metodas

Dominykas – dvidešimtmetis studentas iš Vilniaus, į Northway medicinos centro specialistus kreipėsi po to, kai pūlinga sloga nepraėjo keturiolika dienų. Vaikiną kankino stiprūs galvos skausmai, akiduobių maudimas, nuolat patinę skruostai. Įprasti nosies purškalai ir kanalų valymo priemonės nepadėjo. „Pas gydytojus niekad nevaikščiodavau – bijodavau visų jų. Visad buvau įsitikinęs, kad nesvarbu kokia liga – sifilis ar sloga, visada vizitas pas gydytoją bus kančia“- juokauja Dominykas. Northway gydytojai vaikinuo diagnozavo ūminį sinusitą, kuris, dar palaukus porą dienų, galėjo sukelti rimtų komplikacijų. Dominykui buvo iš karto paskirtas inovatyvus sinusito gydymo metodas – pūlingų išskyrų šalinimas specialiu siurbliuku. „Pamenu, močiutė gąsdindavo, kad jei nepūsiu nosies, reikės pūlius traukti su adata iš nosies…maniau, kad ir dabar laukia tas pats“-pasakoja Dominykas. Tačiau vaikinui atlikta procedūra buvo nesudėtinga, bet labai efektyvi. Gydytojai paskyrė nosies ertmę raminančių ir viršutinių kvėpavimo takų veiklą lengvinančių preparatų. Be viso to Dominykui buvo patarta labiau rūpintis savo imunine sistema, atidžiau stebėti aplinką, kurioje praleidžiama daugiausiai laiko. Galbūt mažai kas susimąsto, tačiau netgi mityba turi įtakos sinusito rizikai. Pavyzdžiui, sergant bet kuria sinusito forma, vartojami pieno produktai tik dar labiau skatina ir tirština gleivių gaminimasi, o alkoholio, ypač alaus, vartojimas gali sustiprinti galvos skausmus. Galiausiai visada reikia laiku gydyti pirminius slogos požymius. Laiku pastebėjus ir įvertinus savo negalavimus, vėliau sinusito gydymas nekels tiek rūpesčių.

Palikite atsiliepimą