6 patarimai, kaip saugiai ir smagiai išsinuomoti baidarę

Baidarių sportą atranda įvairių visuomenės sluoksnių žmonės. Šia sporto šaka gali mėgautis kiekvienas. Nesvarbu, ar gyvenate prie vandens, ar mėgstate savaitgalius praleisti tyrinėdami gamtines vietoves, yra baidarių tipas, kuris tiks jums ir jūsų gebėjimų lygiui. Tačiau ištirti ir išsirinkti tinkamą baidarę nuomai gali būti sudėtinga. Turite ne tik žinoti, kokios savybės jums svarbiausios, bet ir suprasti, kurios savybės gali kelti pavojų būnant ant vandens. Tai neturi būti stresą keliantis procesas! Turint šiek tiek vidinių žinių, išsinuomoti saugią ir smagią baidarę gali būti paprasta ir naudinga. Baidarių nuoma kaina ir kiek realiai kainuoja tokia paslauga?

Sužinokite, kokią baidarę norite išsinuomoti

Baidarės nuomaYra daugybė baidarių rūšių, ir kiekviena iš jų skirta skirtingiems tikslams. Baidarės gali būti skirstomos į dvi kategorijas: sėdimos ir sėdimos ant viršaus. Sėdimos baidarės turi uždarą korpusą ir nedidelę angą įlipti ir išlipti, o sėdimos baidarės turi atvirą korpusą, kuriame nėra uždaros vietos kojoms ar pėdoms. Sėdimosios baidarės puikiai tinka plaukioti ramiame vandenyje, pavyzdžiui, ežeruose ar tvenkiniuose. Jei plaukiojate vandenyje, kur galimos bangos, sėdima vidinė baidarė gali jus apsaugoti nuo sausros. Jei plaukiate baidarėmis upe, galite apsvarstyti galimybę rinktis sėdimąją baidarę.

Patikrinkite baidarės būklę

Prieš lipdami į baidarę, turėtumėte apžiūrėti, ar ji nėra pažeista. Ieškokite korpuso, sėdynės ar skegio (vairo sistemos dalies) pažeidimų. Taip pat turėtumėte apžiūrėti irklus ir PFD (asmeninius skraidymo prietaisus), kad įsitikintumėte, jog jie yra geros būklės. Jei pastebėjote kokių nors pažeidimų, praneškite apie tai personalui ir baidarės nesinuomokite. Jei nepastebėjote jokių pažeidimų, vis tiek galite paprašyti personalo ją patikrinti. Paprastai jie prieš nuomodami baidarę ją apžiūri, tačiau visada pravartu pasitikrinti patiems.

Paklauskite apie saugos priemones

Priklausomai nuo pasirinktos baidarės, ji gali turėti specialių saugos priemonių, kurios padėtų jums išlikti saugiems ant vandens. Kai kurios baidarės turi tokias saugos priemones kaip vairas (kuris padeda valdyti baidarę), kojos pedalai (kurie leidžia judinti kojas neatitraukiant rankų nuo irklų) arba purslų skydai (kurie apsaugo jus nuo bangų ar vandens purslų, atsirandančių irklui atsitrenkus į vandenį). Prieš rinkdamiesi baidarę, turėtumėte pasiteirauti apie specialias saugos funkcijas. Jei nuspręsite išsinuomoti baidarę be šių funkcijų, svarbu išlikti budriems būnant ant vandens. Norint išlikti saugiam, svarbiausia įsitikinti, kad žinote, kas jus supa.

Palikite atsiliepimą