Ar galiu steigti įmonę kaimyninėje Latvijoje?

Verslą plėsti ir steigti padalinius galima visur kur norite Europos Sąjungoje. Taip pat niekas netrukdys Jums steigti verslo padalinio. Kitas ir nemažiau svarbus klausimas, kiek tai kainuos ir kokius teisinius kelius teks praeiti?

Ribotos atsakomybės bendrovė

Manau pirmas klausimas – uab steigimas nuo ko pradeti Latvijoje – yra pats svarbiausias. Pirmiausiai, reiktų pasirinkti teisinę formą. Rodos, koks tai klausimas. Tačiau, jeigu turite įmonę Lietuvoje, galbūt Jus tenkitų ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited Liability Company), priklausanti motininiam verslui Lietuvoje. Tokių imoniu steigimas Latvijoje minimaliai kainuotų apie 180 Eur. Suma gali padidėti iki 470 Eur. jeigu dokumentus norėtumėte susitvarkyti skubos tvarka.

Įmonės LatvijojeKita vertus, imones steigimas kaina kinta priklausomai nuo įstatinio kapitalo dydžio ir kitų faktorių. Latvijos įstatymų nustatyta tvarka ribotos atsakomybės bendrovės įstatinis kapitalas turėtų būtų nemažesnis nei 2 tūkst. latų (apie 2 800 eurų).

Uždaroji akcinė bendrovė

Uždaroji akcinė bendrovė (angl. Joint Stock Company) – UAB yra šimtu procentų akcininkų nuosavybė, taip pat stebėtojų tarybos sudarytos iš trijų žmonių ir valdybos, kurią gali sudaryti vos vienas žmogus.

Tokios imones steigimas latvijoje yra brangesnis nei ribotos atsakomybės, nes jos minimalus įstatinis kapitalas turi siekti 25 tūkst. latų (apie 35 tūks. eurų).

Steigimo mokestis yra apie 250 latų ( 350 eurų). Lietuvoje, mb steigimas kainuoja mažiau nei šimtą eurų.

Jeigu turėsime omenyje, kad uab steigimas istatinis kapitalas Lietuvoje minimalus sudaro vos kiek daugiau nei 3 tūkst. skirtumą pajusime iškart.

Visgi, Latvijoje dėl mokestinės aplinkos investuotojai traukia gana spėriu srautu. Todėl jau veikiančio uab pardavimas čia atneša nemažą pelną.

Steigti imone latvijoje verta dėl nežymiai besiskiriančio minimalaus darbo užmokesčo darbuotojams. Taip pat palankios verslui aplinkos. Imoniu steigimas Latvijoje yra puiki alternatyva įsteigti juridinį asmenį vos už kelių šimtų kilometrų nuo namų. Tai lyg uab steigimas kaune klaipėdiečiams ar vilniečiams.

Svarbu:

  • Imoniu steigimas Latvijoje galimas tik su Latvijos teritorijoje esančiu registracijos adresu. Jūsų patogumui specialistai, kurie padeda sutvarkyti visus formalumus, gali pagelbėti ir išnuomoti registracijos adresą Rygoje ar kitoje Latvijos teritorijos vietoje.
  • Imoniu steigimas Latvijoje nėra ilga procedūra. Ji gali trukti nuo kelių dienų iki savaitės.

Palikite atsiliepimą