Baseinai po atviru dangumi: ar Lietuvoje tai įmanoma?

Įrengiame baseinusStilingi lauko baseinai po atviru dangumi – tai komfortas, prabanga ir išskirtinis malonumų šaltinis. Nors šiltieji kraštai baseiną supranta kaip vieną esminių pirkinių, Lietuvoje jie vertinami gana prieštaringai, t. y. keliame svarbiausią klausimą – ar apsimoka eksploatuoti baseiną, jei šalyje turime vos 3 vasaros mėnesius? Baseinų montuotojai tvirtina – apsimoka. Svarbiausia – rinktis kokybišką įrangą ir patikimus priedus, kurie prailgins baseino tarnavimo laiką.

Stacionarių lauko baseinų tipai

Stacionarių lauko baseinų pasiūla išties didelė ir pritaikyta individualiems pirkėjų poreikiams – išskirtiniais vandens malonumais gali mėgautis net ir vidutines pajamas gaunantys gyventojai. Pigiausias variantas – karkasiniai lauko baseinai. Įrengiant minėtąjį baseiną, užtenka išsikasti duobę ir ją išbetonuoti, sustatyti karkaso rėmus, patiesti specialią plėvelę ir sumontuoti reikiamą įrangą. Nors minėtasis baseinas nereikalauja didelių investicijų, ekspertai primena, kad jo eksploatacijos laikas nėra ilgas. Kitas sprendimas – stiklo pluošto baseinai. Svarbiausias minėtųjų konstrukcijų privalumas – greita instaliacija. Didžiausias trūkumas – gana didelė kaina. Dažna problema – ribotos dizaino galimybės, kas kelia išrankių pirkėjų nepasitenkinimą. Vis dėlto, tinkamai sumontuotas stiklo pluošto baseinas tarnaus ne vieną dešimtį metų. Didžiausi ilgaamžiškumo rodikliai siejami su betoniniais baseinais. Tai universaliausias sprendimas, neribojamas dizaino, formų ir dydžių galimybėmis. Iš kitos pusės, betoniniai baseinai reikalauja gana didelių išlaidų, be to, ypatingą dėmesį reikia skirti konstruktyvo įrengimui, kadangi vėlesni remonto darbai gali tapti itin brangiu rūpesčiu.

Maudynių sezonas ir baseinų priežiūra

Nors lauko baseinai paprastai asocijuojasi su šiltomis tropinėmis klimato juostomis, baseinų įrengimas Lietuvoje taip pat turi savų privalumų. Ekspertai teigia, kad pasirinkus tinkamą šildymo įrangą, baseinu galima naudotis beveik visus metus. Žiemą baseinai yra uždengiami specialiomis stumdomomis sistemomis ar žaliuzėmis, kas garantuoja šilumą ir rūpinasi vandens švarumu. Baseinai atidengiami priklausomai nuo oro sąlygų. Kartais uždangos nuimamos jau kovo pabaigoje, kartais – birželį. Viskas priklauso nuo Lietuvoje dominuojančių orų. Paprastai nedengti baseinai naudojami iki rugsėjo. Dengtus galima naudoti ir iki spalio, o pasirinkus papildomą šildymo įrangą – iki lapkričio ar net visus metus.

Primename – jei norite, kad baseinas džiugintų patikima ir ilgalaike eksploatacija, būtina rinktis kokybiškas gamybines medžiagas ir profesionalią baseinų įrangą. Negalima pamiršti ir reguliarių priežiūros darbų. Baseino savininkas turi nuolatos valyti vandens filtrus, prižiūrėti baseino dugną ir sienas. Būtina rūpintis vandens skaidrumu, tinkamu PH lygiu ir dezinfekcija – tam naudojamos įvairios baseinų chemijos priemonės.

Palikite atsiliepimą