Būstas šiuolaikiniam žmogui

Gyvenu NaujamiestyjeŽmogaus poreikiai ir sėslumas per amžius vis kito, nuo gyvenimo kaime iki masinio persikėlimo į miestus. Tačiau šiandien šiuolaikinio žmogaus poreikiai pamažu, lyg užburtu ratu, vėl grįžta arčiau gamtos, todėl ir naujai statomi būstai rengiami atokesnėse, daugiau žalumos turinčiose miestų vietose. Ypatingai populiarūs nauji butai Vilniuje Naujamiestyje ar Klaipėdoje Dragūnuose, kur esti artimas susisiekimas su miestu, tačiau gyvenamoji aplinka apsupta žaluma ir miškais, kiemuose žaidžia vaikai, o vakare galima sutikti daugybę idiliškų šeimų.

Atgal į gamtą

Nuo pat Senovės gyvenimas kaime buvo pagrindinis žmonių pragyvenimo šaltinis, mat kaimuose žmonės prasimanydavo maisto, augindavo įvairius gyvūlius ir visas šis turtas būdavo jų pagrindinis pragyvenimo šaltinis be kurio nebuvo įsivaizduojama nė viena šeima. Atsirandant naujoms technologijoms, augant kultūros lygiui ir plečiantis mokslui pradėjo kurtis miestai į kuriuos keldavosi žmonės, kurie troško mokytis amatų, pabėgti nuo kaimo rutinos, geidė kultūros į žinių. Taip su laiku augančios technologijos, besiplečiantis mokslas ir besikuriančios naujos profesijos vis daugiau žmonių patraukė į didmiesčius, kol galiausiai priėjome masinio persikėlimo laikotarpį iš kaimų į miestus.

Šiuolaikinis žmogus, kuris ieško nebe naujos informacijos, o naujų potyrių, vėl save atranda gamtoje ir ramybėje, tačiau darbas ir kiti miesto teikiami patogumai išlieka prioritetų sąraše. Vieni vis dėlto persikelia į nuosavus namus užmiesčiuose ir važinėja į darbus kiekvieną dieną, kiti taupydami laiką pasirenka šiuolaikiškai įrengtus rajonus, apsuptus žaluma, tačiau nenutolusius nuo miesto šurmulio. Šiuolaikiniai rajonai išsiskiria savo švara, idile bei peizažu.

Priešingai nei prieš keliasdešimt metų statytuose daugiaubučių rajonuose, nauji šiandienos rajonai apsupti žalia gamta, kuri visuomet atpalaiduoja ir nuramina po įtemptos darbo dienos grįžusi žmogų. Visuose rajonuose tvyro švara, mat ne patys butų šeimininkai, o aplinkos tvarkytojai kasdien tvarko rajonus už prieinamą kainą. Tai ypatingai gera ir saugi aplinka augti vaikams, todėl tokiuose rajonuose gyvena nemažai šeimų su mažais vaikais. Dėl šios priežasties beveik visi rajonai kiekviename kieme turi žaidimų aikštelę, kurioje gali žaisti vaikai.

Ekonomiškas, šiltas ir šiuolaikiškas būstas bei ramybe ir žaluma apsupta aplinka yra puikus šiuolaikinio žmogaus pasirinkimas.

Palikite atsiliepimą