Ką reikia žinoti prieš statant rąstinuką

Daugeliui namus statyti norinčių piliečių Lietuvoje rastiniai namai kaina, išvaizda, funkcionalumu atrodo tikrai patraukliai. Dėl to ir yra nemažai žmonių, kurie mielai priima iššūkį statyti būtent mūsų klasikinį „rąstinuką“. Patys rąstai, kaip statybinė medžiaga, mūsų kraštuose turi seniausias tradicijas, tuo įsitikinti galima nuvykus į bet kurį etnografinį muziejų. Žinoma, kol gyvenome Tarybų Sąjungoje, dauguma tradicijų buvo suvaržytos. Natūraliai nutiko, kad net ir rąstinių namų statyba buvo sumažėjusi, daugiau buvo telkiamasi į didelius komunalinius butus, į vadinamąją gariūnmečio architektūrą. Tačiau dabar, ypatingai kai technologijos mus taip dažnai nukelia į virtualią realybę, ne vienas statybininkas nori sau namus statytis būtent iš rąstų.

Patraukli statybinė medžiaga

Namai iš rąstųKokie yra rąstų privalumai, statant namą? Pirmiausia, tai yra iškart dailus produktas. Jeigu planuojate statyti ne gyvenamąjį namą, po tarkime tik sodo namelį, tuomet tam namui nebereikia jokios apdailos, pakanka pačių rąstų. Tais atvejais, jeigu norite gyventi rąstiniame name, tada reikia arba dviejų rąstų sluoksnio su apšiltinimu, arba atskirai dėti apšiltinimus viduje arba išorėje. Tačiau bent viena pusė, kuri yra matoma, teikia užtikrintą estetinį pasitenkinimą. Taip pat rąstai labai tinka kaip drėgmės sugėrėjas ir teisingo jos kiekio paskirstytojas. Tokie namai paprastai nepelija, juose neužsilaiko drėgmė, bet jos ir netrūksta. Todėl rąstiniame name visada saugu ir gera kvėpuoti, gyventi. Verta paminėti, kad tai ir visiškai natūrali medžiaga, dėl to niekada nekils jokių skandalų, kurie kartais išgyvenami dėl kitų nuodingų statybinių medžiagų (pavyzdžiui, sovietmečiu naudoto asbestinio šiferio).

Dailu ir malonu

Mediena mums yra kažkas artimo sielai. Evoliucine prasme, žmogus jau yra taip susiformavęs, kad jam medžiai ir girios visada reiškė gerą gyvenimą – ten ir maistas ganosi, auga, ir priedanga gera. Todėl mes pailsime, kai vaikščiojime kurortiniuose miestuose po pušynus. Mums gražu ir gera. Dėl to ir rąstiniame name gyventi visada yra gera, mūsų prigimtis sako, kad tai teikia malonų, jaukų jausmą, kad tai reiškia gerą gyvenimą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia kurti įvairias medienos mozaikas, tad nebūtinai rąstiniai namai privalo iš toli šaukti – pažvelk, tai aš, rąstas. Rąstiniai namai taip pat gali būti ir kiek kitokie, pavyzdžiui, tai gali būti ir klijuota mediena. Ją galima naudoti bent jau apdailoms ir įvairiems apvadams. Taip pat gali būti naudojami tiesiog rankomis apdirbti rąstai, artimiausi savo prigimčiai. Arba frezuota mediena.

Palikite atsiliepimą