Nekviesti šiltnamio svečiai

šiltnamiaiSmagu, kai šiltnamiai suteikia mums skanų derlių ir ant savo stalo turime gėrybių iš nuosavų žemės ploto. Tačiau šiltnamiai kaina tikrai nuvertėja, jeigu užleidžiame juos parazitais, kurie sunaikina visą derlių ir įvaro į nuostolį. Kiekvieną šiltnamį gali varginti vis kiti kenkėjai, tačiau jų įvairovė nėra tokia didelė. Kokie tai kenkėjai, ir kaip su jais kovoti?

Tikras gyvūnijos pasaulio stebuklas – turkliai

Tai didžiuliai, piršto ilgio graužikai, kurie netgi savotiškai panašūs į roplius. Jie rausiasi trasomis kaip kokie kurmiai, ir labai mėgsta viską, ką augina jūsų šiltnamiai. Jie mėgsta tiek drėgną, tiek sausą dirvožemį, o ten, kur apsigyvena, pasilieka ilgam.

Sraigės graužikės

Jeigu netoli yra alyvų ar kiti krūmai, kuriuose gyvena sraigės, būkite tikri – jos tikrai atvyks pasiaiškinti ir į jūsų šiltnamį. Gali būti didžiulės vadinamosios alyvinės sraigės, arba mažesnės margais kiautais. Tačiau visos jos labai greitai suvartoja lapines daržoves. Jeigu taip yra, sraiges verta rinkti rankiniu būdu. Pradedant nuo ten, kur yra jų tikrasis šaltinis. Galima ir spąstus padaryti – sumesti į vieną duobę joms skanių lapų, sudrėkinti, o po lietaus ateiti ir jas ten visas rasti.

Vikšrai ir drugeliai

Tai labai nemalonūs parazitai, kurių vystymąsi gali sustabdyti ir įvairus cheminis purškimas. Nupurškus augalus, galėsite nesibaiminti, kad po kopūstus šmirinėja baltųjų drugelių kirmėlės.

Kurmiai

Jeigu po jūsų šiltnamių žemes nesirausia turkliai, negalvokite, kad stambiausio kenkėjo jau atsikratėte. Dar gali būti, kad po jūsų žemes laksto kurmis, kuris mielai pasisavins iš jūsų ką nors skanaus. Kurmiai nėra blogi, nes jie atlieka ir savotišką sanitarų vaidmenį, tačiau apskritai jie nugraužia šaknis, kai tiesia sau trasas per plotą. Kaip pagauti kurmį? Dažniausiai jis siaučia vienas arba dviese. Kurmis pagaunamas prie jo išrausto kurmiarausio padedant stiklainį ir į stiklainį įdedant tai, kas kurmiui skanu. Kurmis turi tokį kūną, kad įlindęs į stiklainį, jis nebegali iš jo išlipti. Nors jam pavaldūs purios bei kietos žemės plotai, per kurias jis prasirausia kiaurai, tačiau glotnus stiklas gali tapti mirtinu priešu. Jeigu kurmis bus pagautas tada, kai galbūt jūsų nebus namie kelias dienas, rasite jį jau mirusį nuo troškulio. Todėl jeigu norite kurmį gaudyti jo nežudydami, darykite tą, kai esate namie. Paskui pagautą galėsite paleisti kur nors nuvažiavę į laukus ar mišką.

Palikite atsiliepimą