Kaip teisingai atpjauti metalą

Norint kažką sumeistrauti namuose arba dirbtuvėse, pirmiausiai reikia padaryti namų darbus ir pasirinkti tinkamas priemones, kurios yra skirtos būtent tam darbui. Tiek metalo pjovimas, tiek ir metalo frezavimas yra gana specifinės užduotys, reikalaujančios ne tik žinių ir įgūdžių, bet ir atitinkamos įrangos. Kai kurie iš jūsų galbūt galvoja, jog metalo pjovimas yra labai sudėtingas darbas, kurį gali atlikti tik tuo užsiimančios įmonės ir už tai nuplėšti labai daug pinigų. Kaip bebūtų, jei pats pjūvis nėra labai sudėtingas, kreipimasis į metalo darbus atliekančią įmonė tikra nėra vienintelis variantas. Atpjauti metalą jūs puikiai galite ir namuose, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos patartina žinoti dar prieš pradedant darbus.

Prioritetas – saugumas

PjovimaiNederėtų pamiršti, jog visi su metalu atliekami darbai yra pakankamai pavojingi. Jei nesiimsite visų priemonių, kurios yra būtinos saugumo užtikrinimui, pasekmės gali būti labai skaudžio – galite prarasti regą, pritraukti į plaučius pavojingų dalelių ar kitaip smarkiai susižaloti.

Pirmasis dalykas, ruošiantis pjauti metalą, turėtų būti tinkama darbo apranga ir saugos priemonės. Rekomenduojame apsirengti iš ko storesnės medžiagos pagamintais rūbais. Jie taip pat turėtų būti atsparūs žiežirboms, kurių paprastai pjaunant metalą būna nemažai. Visuomet dėvėkite apsauginius akinius, kurie pjaunant metalą ir tiesiog būtini. Be jų negalima pradėti jokių darbų. Ne ką mažiau svarbu yra ir tinkamos pirštinės, kurios taip pat turėtų būti pakankamai storos ir atsparios karščiui. Saugokite ir veidą bei plaučius – naudokite respiratorių. Pjaunant metalą į orą pakyla įvairiausių smulkių dulkių, kurios gali amžiams nusėsti jūsų plaučiuose ir padaryti milžiniškos žalos. Kai kurie pjovimo darbai sukelia labai daug garso, todėl būtų gerai, jog turėtumėte ir ausų kištukus arba ausines. Nors tai ir nebūtina, tačiau tikrai nepamaišytų ir batai su pakietintais galais, kurie galėtų apsaugoti jūsų pirštus nuo įvairių sunkių daiktų kritimo.

Išsirinkite tinkamą pjovimo diską

Tikriausiai jau žinote, jog metalo pjovimas yra gana specifinis darbas, reikalaujantis specifinių priemonių. Su tuo pačiu atpjovimo diskeliu negalima pjauti ir aliuminio, ir nerūdijančio plieno – kiekvienas iš jų turi savo paskirtį. Diskeliai taip pat labai skiriasi ir savo kaina. Taip yra ne šiaip sau – jie pasižymi skirtingomis savybėmis. Vieni mažiau kaista, kiti yra lankstesni, todėl tikimybė, jog diskas sulūš pjovimo metu yra mažesnė. Rekomenduojame nepagailėti pinigų ir įsigyti tokį pjovimo diską, kokio reikalauja jūsų darbo specifika.

Palikite atsiliepimą