Klaipėda: ką pamatyti, kur plaukti

KelionėsĮvairių švenčių metu žmones domina pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje. Plaukimas laivu – tai atskira pramoga. Tačiau taip pat verta ir aplankyti Klaipėdą. Vietiniai ir taip viską žino, tačiau atvykstantiems iš kitų Lietuvos kraštų, taip pat turint ir palydą iš užsienio, verta pagalvoti apie tai, kur dar galima praleisti laiką Klaipėdoje. Štai galima programa dienai Klaipėdoje.

Plaukiojimas laivu

Išsinuomoti laivą reikėtų iš anksto, ir interneto svetainėje įmonės, nuomojančios laivus, galima pasirinkti norimą laivą. Pastebėsite, kad jie skiriasi pagal savo dydį, tipą. Laivo patys nevairuosite, su jumis plauks ir kapitonas. Taip pat galite pasirinkti ir maršrutą. Vien plaukioti uoste nebus smagu, todėl galima plaukti palei Kuršių Neriją ir atgal. Viena iš ypatingų laivo pramogų – skanus jūros gėrybių užkandžių ir vaisių stalas. Veikiausiai dar niekada nebūsite valgę tokios šviežios žuvies ir leidę sau paragauti visko tiek daug, kaip tada, kai plauksite laivu.

Klaipėdos senamiestis

Išsilapinus ir vėl Klaipėdoje, būtinai pasinaudokite proga ir pasivaikščiokite šiame nuostabaus miesto senamiestyje. Klaipėda yra vokiško stiliaus miestas ir jums turėtų būti įdomu, kaip atrodo jame suprojektuoti pastatai, kaip atrodo grindinys, kuris labai daug vietų yra paliktas toks, koks yra autentiškas – iš plytų ir akmenų. Pasivaikščiokite, užsukite į bažnyčias, pavalgykite Anikės aikštėje esančiose kavinėse, užeigose, aplankykite mažas krautuvėles, galerijas, įsigykite dailių suvenyrų.

Skulptūros senamiestyje

Vaikščiodami po senamiestį, pamatysite ir keletą keistų skulptūrų. Kiekviena ji turi savo istoriją ir mitą, ir visa tai paprastai galima rasti surašyta prie skulptūrų. Pamatysite pelytę, kuriai palietus nosį jus aplankys laimė, keistą katiną ir kitas skulptūras. Kuo jos ypatingos? Gal tuo, kad yra tokios nedidelės, vos pastebimos ir drauge tokios natūralios, puikiai tinkančios šiam miestui. Dažniausiai skulptūros, apie kurias daug kalbama, būna didžiulės ir užkeltos ant postamento, o štai Klaipėdos senamiestį puošia mažutės, vos kelius siekiančios skulptūros, išnyrančios tai viename, tai kitame grindiniu dengtame skersgatvyje.

Dviračių takas

Jeigu geras oras – nepraleiskite progos pasivažinėti naujuoju Klaipėdos dviračių taku. Uoste tikrai rasite dviračių nuomą, jeigu neturite atsivežę savo. Galėsite pasivažinėti ir pajusti vėją tarp plaukų. Naujasis dviračių takas tik pernai atidarytas. Jis eina palei Danės upę ir trunka kelis kilometrus. Tiesa, nutolus nuo miesto centro tamsoje važiuoti ne taip smagu, nes patenkama į kiek nuošalesnes vietas. Tačiau dieninis pasivažinėjimas gali būti išties smagus.

Palikite atsiliepimą