Kodėl verta rinktis gipso kartoną?

Dar visai neseniai vienas populiariausių sienų dengimo metodų buvo visiems gerai žinomas tinkavimas. Šiandien pagrindiniu varžovu šiai technologijai tapo gipso kartonas. Kokia tai technologija, konkuruojanti su klasikiniu metodu?

Gipso kartono gaminiaiGipso kartono pranašumų galima surasti ne vieną. Tai yra nedulkantis, ekologiškas paviršius, kadangi gaminama iš popieriaus, taip pat lankstumas (apie kurį straipsnelyje pakalbėsim kiek plačiau), puiki temperatūros reguliacija, ir nepriekaištinga garso izoliacija, itin paprastas naudojimas, taip pat ši technologija ypač pagelbsti, lyginant įtrūkimus ir nelygumus sienose ar lubose. Taip pat, dengiant sienas gipso kartono plokštėmis, daug lengviau išspręsti įvairių komunikacijų tiesimo klausimus. Pavyzdžiui, kada vedami elektros, vandens įrengimai arba įvairiausio pobūdžio laidai – juos be vargo galima paslėpti po plokštėmis. Taip pat šios medžiagos perdangos pasižymi nedideliu svoriu, taigi sienos nėra taip apkraunamos, kaip, pavyzdžiui, plytinėse perdangose ir panašiai. Taip pat reiktų pabrėžti dar vieną privalumą. Gipso kartono plokštes nėra sudėtinga pakeisti. Galbūt kam nors neilgaamžiškumas atrodytų labiau panašesnis į trūkumą, tačiau žmogus dažnai nori atsinaujinti, todėl perdaryti būsto sienų dangą ir pakeisti gipso kartono plokštes kitomis arba kita technologija bus itin lengva.

Turbūt daugeliui gipso kartono plokštės asocijuojasi su kažkokia plokščia, statiška medžiaga, tačiau tai yra vienas geriausių pasirinkimų, siekiant išgauti įvaieiausias formas ir pritaikyti jas remonto darbuose. Gipso kartonas yra ypač paslanki ir lanksti medžiaga, kurią galima panaudoti karnizų, nišų, įvairiausių apvadų, sienų reljefo padailinimams. Tereikia plokšę siudrėkinti ir lankstyti norimu būdu. Taip galima įšgauti įvairiausias formas. Egzistuoja firmų, kurios užsiima konkrečiai gipso kartono lankstymo darbais. Montuojant gipso kartono plokštes pertvarose, reikia nepamiršti, kad ne visada pakanka vieno sluoksnio. Reikia įvertinti galimai plokštes veiksiančius mechaninius trikdžius, norimą garso izoliaciją arba izoliaciją nuo gaisro. Bet kokiu atveju, daugiau nei vienas sluoksnis gipso kartono plokščių visada bus pranašesnis už vieną sluoksnį, nes tai nulems įtrūkimų prevenciją

Jeigu darantis remontą žmogus samto remonto darbus atliekančią firmą, būtina įsitikinti, kad specialistai išties kvalifikuoti ir savo darbą gerai išmano. Pagrindinė klaida, kurią dažnai padaro technologiją prastai išmanatys specialistai, yra netinkamas tarpų tarp gipso plokščių užpildymas, plyšių palikimas, kas sąlygoja ne tik neestetišką vaizdą, bet ir izoliacijos defektus. Taip pat svarbu, kad plokštės būtų kiek įmanoma labiau saugomos nuo stiprių mechaninių trikdžių, kadangi jose padaryti skylę ar įbrėžimą nėra sudėtinga. Kaip ten bebūtų, įvertinę šiuos aspektus, galėsite įsitikinti, kad gipso kartonas yra kokybę garantuojantis pasirinkimas.

Palikite atsiliepimą