Šiuolaikinis parketas

Dar visai nesenai parketas buvo nuvertinamas dėl savo nepraktiškumo, tačiau pasikeitus pirkėjų poreikiams ir atsiradus naujoms technologijoms galima rasti šiuolaikišką parketą, kuris paneigs visus anksčiau sklandžiusius mitus apie parketo ilgaamžiškumą, praktiškumą ir estetiškumą. Šiuolaikinis interjeras ir parketo grindys – puikus derinys.

Medinis parketasDažniausiai parketo būdavo atsisakoma išpopuliarėjus šildomoms grindims. Reikia paminėti, kad šiuolaikinį parketą gamintojai gamina taip, kad galima būtų pritaikyti tokią grindų dangą. Be to, parketo grindys net ir nešildant grindų bus šiltesnės, nei, pavyzdžiui, plytelės, nes mediena yra natūrali medžiaga, todėl vaikščioti basomis per parketą bus išties malonu. Taigi, pavyzdžiui, pasirinkus parketlentes, bus galima jas kloti ant šildomų grindų.

Kartais nuogąstaujama, kad šiuolaikinis parketas nėra ilgaamžis. Taip buvo anksčiau, o dabar technologijos leidžia pagaminti atsparią grindų dangą. Svarbiausias patarimas norintiems savo namuose turėti ilgaamžę grindų dangą – rinktis kuo storesnio sluoksnio parketą. Pavyzdžiui, dvisluoksnių ir trisluoksnių parketlenčių viršutinis sluoksnis gaminamas pagal tokius standartus, kad gali būti 2,5 – 5 mm. Pirkėjas žinodamas tai, gali pats rinktis kokio storio dangos pageidauja, o tai leis įsigyti ilgaamžę grindų dangą. Dar galima paminėti, kad atspariausia mediena, kuri gali būti naudojama parketo gamybai – kietmedis, bukas, ąžuolas ir pan. Renkantis ilgaamžę dangą nereikia taupyti ir pirkti spygliuočių gaminius, nes jie nebus tokie atsparūs, kai aukščiau paminėta mediena.

Reikia paminėti ir kitus parketo privalumus. Tai puiki šiluminė varža, todėl dengiant tokią dangą nereikės išlaidauti perkant papildomą izoliaciją. Taip pat tokios grindys pasižymi gera garso izoliacija. Tiesa, norint, kad grindys negirgždėtų, reikia pasirūpinti teisingu grindų klojimu. Tai padės išvengti vėliau atsirandančių pašalinių garsų. Parketo grindys turi ir trūkumų. Pagrindinis – ribotas tokios dangos naudojimas, pavyzdžiui, negalima naudoti patalpose, kur yra drėgmės rizika, tarkim, vonios kambaryje. Taip pat tokia grindų danga reikalauja didesnės priežiūros. Tiesa, ir kainą derėtų priskirti prie trūkumų, nes parketo kaina nėra maža, tačiau svarbu paminėti, kad įvertinti reikia ne tik tiesioginę kainą, bet ir tai, kad įsigysite natūralią grindų dangą, kuri turi daug privalumų, lyginant su nenatūralių medžiagų grindimis.

Šiuolaikinis interjeras sukurtas taip, kad būstas taptų jaukiu, o namų priežiūra praktiška. Svarbią vietą šiuolaikiniame interjere užima grindys, todėl parketo grindys, kurios gaminamos pagal šiuolaikinius reikalavimus, tapo puikiu pasirinkimu norint suderinti funkcionalumą su stiliumi. Tokios grindys bus ilgaamžės.

Palikite atsiliepimą