Jeigu galėtume pasirinkti sau genus

Jau dabar mokslininkų darbo vietose kasdien žengiami vis didesni žingsniai tam, kad tobulėtų genetiniai tyrimai, kadvis daugiau galėtume žinoti ir pakeisti apie save. Kaip pagrindiniu tikslu visuomet keliamas poreikis išgydyti mirtinas ligas ar jas išvis sunaikinti, tačiau neatsisakoma ir genetiškai tobulo žmogaus idėjos. Tai pat ir mūsų mokslininkai prisidėjo prie labai svarbių išradimų atsiradimo, pavyzdžiui, genetinių žirklių, galinčių pakeisti genetiką.

Tobulas žmogus: ateities vizija

GenetikaKas būtų tas tobulas žmogus? Ar genetiniai tyrimai tikrai leistų tokį padaryti? Atrodo, mokslinė fantastika šią temą gvildena vis dažniau, todėl vis daugiau atsiranda ir visokių filmų, knygų apie genetiškai tobulus žmones. Niekas negali paneigti, tokių nebus, niekas negali patvirtinti, kad bus. Visgi, tarptautiniai susitarimai dar labai daug dalykų draudžia daryti ir tirti, susijusių su genetika. Mat tobulas žmogus, visų pirma, neturi pažeisti moralės normų. Taip pat tyrimų metu negalima per daug eksperimentuoti su žmogaus rūšimi, genų mutacija, atsiradusi dėl eksperimentų, laikoma siaubingu dalyku. Tai tarsi šventas susitarimas – mes neturėtume keisti patys save.

Genetika be ligų

Tad kol kas kaip padoriu genetinių tyrimų ir išradimų tikslu laikomas noras sustabdyti kelią ligoms. Jeigu iš dnr jaugalima pasakyti, ar žmogaus gyvenime užprogramuotas polinkis į vėžį, į psichines ligas ir kitus baisius dalykus, tuomet norėtųsi tokį geną keisti. Tad būtent tokia kryptimi ir dirba dabartiniai mokslininkai. Aišku, viskas kol kas taip abstraktu ir neįprasta, kad daug ko daryti tiesiog net negalima.

Genetika su tobulomis savybėmis

O kaip atrodytų tie tobuli žmonės? Galime įsivaizduoti tam tikrą grožio standartą, fizinės ištvermės etaloną ir intelekto aukštumą, taip pat žmogų be jokių ligų. Tobula genetika nulemtų sėkmingą gyvenimą. Tačiau ką, jeigu visi žmonės tokie būtų? Ar vis dar būtų kažkokia tobulumo sąvoka, jeigu tiesiog kiekvienas galėtų turėti visa tai. Šiek tiek primintų kompiuterinį žaidimą, ar ne? Arba tą pačią jau anksčiau minėtą mokslinę fantastiką. Tačiau tai būtų tikras dalykas.

Palikite atsiliepimą